16. 3. 2010: Ekofórum s Miroslavou Kopicovou

12. března
2010

V úterý 16. března 2010 v 19:30 hodin bude hostem Ekofóra ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová. Ve Vencovského aule VŠE vystoupí se svou přednáškou na téma Jak zlepšit inovační potenciál českých vysokých škol?

PhDr. Miroslava Kopicová (1951) absolvovala obor výchova a vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě UK. Své vzdělání si rozšiřovala v řadě zahraničních kurzů a také ve stážích Evropské komise a OECD.

Před rokem 1989 byla zaměstnankyní Federálního ministerstva práce a sociálních věcí a také Státní komise pro vědeckotechnický a investiční rozvoj. V práci na ministerstvu pokračovala i mezi roky 1990-1994, kdy byla zároveň pracovnicí Agentury pro trh práce a sociální politiku. Zaměřovala se na řízení vybraných programů spolupráce s EU. Od roku 1994 (s výjimkou působení ve funkci ministryně) zastává funkci ředitelky Národního vzdělávacího fondu, o.p.s.

V roce 2004 byla ministryní školství v první vládě Mirka Topolánka. Od roku 2007 je členkou Rady pro výzkum a rozvoj. V současnosti je ministryní ve vládě Jana Fischera.

Podmínky účasti:

Přednáška je volně přístupná všem studentům a vyučujícím VŠE.

Pořadatel Ekofóra:

EKONOM, sdružení studentů ekonomie