Podnikaví studenti mohou soutěžit o pětimilionovou investici

23. března
2010

Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze odstartoval ve spolupráci s UniCredit Bank již třetí ročník soutěže Nápad roku 2010. Studenti i lidé z řad široké veřejnosti se do ní mohou do konce dubna přihlásit se svými podnikatelskými nápady a získat na jejich uskutečnění investici až pět milionů korun.

Soutěž UniCredit Bank Nápad roku 2010 je určena pro jednotlivce i týmy. Až do konce dubna do ní může být prostřednictvím stránky www.napadroku.cz přihlášen libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je ve stádiu rozjezdu kratší dobu než dva roky. Přihlášené projekty budou soutěžit ve třech kategoriích. Vedle hlavní kategorie Nápad roku 2010 pro nejlepší podnikatelský záměr jde o kategorii Student podnikatel pro nejlepší studentský projekt a kategorii Potenciál pro projekt s nevětším potenciálem růstu.

Přihlášené nápady, které musí být zpracovány do formy strukturovaného podnikatelského záměru, bude posuzovat porota složená ze zkušených podnikatelů, manažerů, investorů i zástupců médií. O úspěšnosti projektu v soutěži rozhodne především jeho proveditelnost v praxi, kvalita zpracování, originalita a potenciál dalšího růstu. V rámci finálového kola budou navíc hodnoceny i osobní charakteristiky osoby, která bude záměr realizovat. Šanci uspět tak bude mít každý bez ohledu na dosavadní zkušenosti s podnikáním. Každý nápad bez ohledu na umístění má navíc možnost ucházet se o investici ze strany investora.

V loňském roce se do soutěže přihlásilo 174 projektů, přičemž vítězům byly rozdány ceny v celkové hodnotě 380 tisíc korun a poskytnuty investice v objemu 2,5 milionu korun. V hlavní kategorii vyhrál nápad flexibilní brusky Flexicat Tools pro úpravu velkých a zakřivených ploch, v kategorii Student podnikatel zvítězil projekt Keepinhead.com přinášející novou formu výuky frází a slovíček a v kategorii Potenciál dopadl nejlépe svačinový systém Snacker, který rozváží svačiny přímo do škol.

napadroku.jpg