6. 4. 2010: Ekofórum s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou

30. března
2010

V úterý 6. dubna 2010 v 16:15 hodin vystoupí na VŠE v Likešově aule generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angel Gurría se svou přednáškou na téma „The OECD and the New Global Governance Architecture: Promoting Sustainable Growth“.

Angel Gurría bude přednášet o globální hospodářské situaci v kontextu ekonomické a finanční krize, o nadějích na oživení a o politikách a instrumentech, které mohou vést k obnovení udržitelného růstu. Světovou hospodářskou situaci dá rovněž do kontextu s ekonomikou ČR.

Ekofórum pořádané CLAS – Centrem latinskoamerických studií při Národohospodářské fakultě VŠE a studentským sdružením Ekonom bude moderovat prorektorka pro zahraniční vztahy a PR VŠE prof. Hana Machková. Na úvod vystoupí velvyslanec Mexika v ČR J. E. José Luis Bernal. Přítomni budou i další velvyslanci a členové diplomatického sboru zemí OECD a latinskoamerických zemí.

Známý a respektovaný ekonom Angel Gurría je generálním tajemníkem OECD od 1. června 2006. Absolvoval úspěšnou kariéru ve veřejné správě, včetně působení na dvou postech ministra v mexické vládě. Gurría posílil roli OECD jako globálního centra pro dialog a diskusi o hospodářské politice, přičemž provádí její interní reformu a modernizaci. Gurría rovněž jako vůbec první dostal cenu „Globalist of the Year“ od Kanadské mezinárodní rady za uznání jeho úsilí v podpoře trans-nacionalismu, zapojení a globálního povědomí.

Angel Gurría absolvoval studia ekonomie na Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM) a získal titul MA v oboru ekonomie na University of Leeds (Velká Británie).

Podmínky účasti:

Přednáška je volně přístupná všem studentům a zaměstnancům VŠE.

Pořadatelé:

CLAS – Centrum latinskoamerických studií při NF VŠE v Praze (http://clas.vse.cz/)

EKONOM, sdružení studentů ekonomie (www.economix.cz)