Oikos reprezentoval VŠE ve Francii

2010

Oikos Praha, studentská organizace působící na VŠE, se zúčastnil mezinárodního setkání členů všech poboček.

Jarní setkání se letos v březnu konalo ve francouzské Remeši a hlavním tématem pro studenty ekonomických škol byl markteting a jeho role při prosazování udržitelného rozvoje.

V regionu proslulém především šampaňským prezentovali studenti projekty realizované i připravované na svých univerzitách. Sešli se zástupci poboček sídlících v Rusku, Polsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Anglii a Francii. Na úvod si pořádající Oikos Remeš připravil módní přehlídku oblečení z biobavlny a jiných ekologicky šetrných materiálů. Podobný projekt znají naši studenti pod názvem Recycle fashion a tak ihned vznikl prostor pro výměnu zkušeností s propagací, přednáškami a workshopy pořádanými na škole. Mezi další akce připravované Oikos Praha a představené zahraničním kolegům patřilo etické investování a udržitelná architektura.

Druhý den následovala vystoupení odborníků zabývajících se marketingem či internetovým prodejem organické kosmetiky. Odpolední program byl pro účastníky více interaktivní. Ve skupinkách debatovali například o trendech v rozvoji měst, dopadech investorských aktivit na sociální a environmentální podmínky v určité oblasti či firemní marketing a komunikaci vedoucí k udržitelnému rozvoji.

Velmi přínosné byly kulaté stoly, při kterých se prezentovala témata bakalářských, magisterských či disertačních prací. Účastníci museli své téma představit a vysvětlit. Získali pak hodnotný feedback a rady, jakou si položit vědeckou otázku, jak postupovat při výzkumu, kde najít relevantní zdroje informací nebo kontakt, na osobu, která dané oblasti rozumí.