Pohár rektora VŠE 2007 – fotbalový turnaj

3. května
2007

Ve dnech 24. až 26. dubna proběhl za účasti 23 týmů 2. ročník fotbalového turnaje Pohár rektora VŠE.

Turnaj podpořila Vysoká škola ekonomická, Centrum pro tělesnou výchovu a sport na VŠE v Praze, Česká spořitelna, a.s. a další firmy. Celého turnaje se zúčastnilo 23 týmů a přes 180 aktivních hráčů, hlavně z řad studentů VŠE. Za vedení školy přišel účastníky turnaje povzbudit prorektor prof. Jindřich Soukup.

Na turnaji přibylo několik změn oproti loňskému ročníku. Turnaj se přestěhoval z areálu pod kolejemi na Jižním Městě na kvalitní povrch umělé trávy třetí generace v areálu SŠ Schulhoffova. První den se to ještě nepovedlo, ale od druhého dne a hlavně vyřazovací část pískali profesionální rozhodčí. Jeden z faktorů, který se nedá naplánovat, je počasí. Letos vyšlo mimořádně nad očekávání. Celé tři dny bylo jasno a slunečno, na fotbal možná až moc vedro. Aby to fotbalisté zvládli, bylo pro ně připravené občerstvení po celou dobu turnaje.

A kdo se stal vítězem turnaje? Kromě toho, že prvenství obhájil celek FC YAHMAN, zvítězili také všichni, co si druhý ročník poháru rektora VŠE užili a přišli si zahrát nejpopulárnější sport na světě. Turnaj snad splnil, že se sportovci z řad studentů VŠE střetli a poznali se. Nyní až budou vcházet do přednáškového sálu budou si moci sdělit zážitky ze společné akce a hned lépe navážou přátelské vztahy.

Sportu zdar, fotbalu zvláště a nashledanou v roce 2008!

Hlavní organizátoři:

Jan Ropický a Jiří Kotáb