Český den proti rakovině na VŠE

5. května
2010

Ve středu 12. 5. 2010 proběhne na VŠE již 14. ročník celostátní sbírky český den proti rakovině. Tématem letošní sbírky je „prevence karcinomu prostaty“. VŠE podporuje tento projekt dlouhodobě a sbírka proběhne i v jejích prostorách.

Květinovou sbírku každoročně doprovází apel na veřejnost v oblasti nádorové prevence. Tentokrát chce Liga upřít pozornost na stoupající výskyt rakoviny prostaty. V posledních letech nově hlášené nádory prostaty předstihly i dosud nejčastější rakovinu plic. Přitom současné diagnostické možnosti umožňují zachytit raná stádia onemocnění a tím významně zvýšit možnosti úplného vyléčení. Liga proti rakovině proto v letácích, které dostane každý dárce při zakoupení kytičky, informuje o nemoci a vyzývá k prevenci.

Letošní sbírka v řeči čísel:

• 800 000 žlutých kytiček s hnědou stužkou a 800.000 preventivních letáků
  • 14 krajů ČR (všechny)
  • 77 okresů ČR (všechny)
  • 650 měst a vesnic České republiky
  • 10 080 dobrovolníků ve žlutých tričkách
  • 56 pacientských klubů, kolektivních členských organizací LPR Praha
  • 625 přihlášených subjektů
  • 38 prodejen knihkupectví Kanzelsberger
  • 65 místních organizací Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
  • 73 oddílů Skauta
  • 69 skupin Pionýra
  • další organizace a skupiny: 114 středních škol, 64 základní školy, 9 mateřských škol, 33 organizací ČSŽ, 19 místních skupin ČČK, 4 DDM a další subjekty  – firmy, obce, knihovny, jednotlivci

Liga proti rakovině si jako jedna z prvních neziskových organizací, která po roce 1989 vznikla, klade za cíl snížit úmrtnost na zhoubné nádory v České republice. Této mety se snaží dosáhnout prostřednictvím soustavného zvyšování informovanosti veřejnosti o nádorové prevenci, snahy o zlepšení kvality života nádorově nemocných, podpory onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizaci či kompletizaci onkologických center. V letošním roce slaví Liga proti rakovině 20 let od svého vzniku.

Více informací naleznete v přiloženém letáku.