9. Evropské fórum vědy a techniky Praha

26. května
2010

Česká hlava, společnost na podporu vědecké a technické inteligence, uspořádala ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze 9. ročník mezinárodní konference Evropské fórum vědy a techniky Praha. Letošním hlavním tématem byl„Univerzitní výzkum a cesta k inovacím“.

Konference se konala dne 20. května 2010 v prostorách Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze. V dopoledním jednání vystoupil mj. nositel Nobelovy ceny Peter Grünberg, rektoři Technické univerzity Vídeň, Karlovy Univerzity v Praze, Katolické univerzity v belgickém Leuvenu, generální ředitel společnosti Kapsch a řada osobností z dalších evropských univerzit a institucí.

Od 13:45 do 15:30 hod. proběhla jednání formou diskusních kulatých stolů:

• Kulatý stůl MF Dnes na téma Je naše věda opravdu na světové úrovni? Je dobře financována?
  • Kulatý stůl České hlavy na téma Komercializace výsledků univerzitního výzkumu

Další informace na www.ceskahlava.cz.

037.jpg 021.jpg 057.jpg 101.jpg