Innovation Day na VŠE

4. června
2010

Dne 21. května 2010 se uskutečnil na VŠE první Innovation Day (http://www.innovationday.cz/), který pořádal Institut pro technologický a inovační management (http://tim.vse.cz/) Fakulty podnikohospodářské ve spolupráci s ČVUT, Univerzitou Regensburg, Technickou univerzitou Cottbus a společností Vodafone. Letošním tématem bylo, jak mohou radikální inovace pomoci účelně bojovat s momentální finanční krizí?

Ačkoliv se jednalo o první ročník této akce, přilákala více než sto účastníků a odborníků v oblasti řízení inovací, jakož i zástupce vládních a akademických institucí, kteří diskutovali o trendech, osvědčených postupech i vlastních zkušenostech v řízení inovací. Úspěch lze přičítat také faktu, že tato událost byla první svého druhu v ČR. I díky tomu se jí podařilo vytvořit jakýsi rámec kooperace mezi všemi zainteresovanými stranami, zabývajícími se inovacemi, řízením inovací a podobnými tématy. Ze zpětných ohlasů lze říci, že první Innovation Day se vydařil a počítá se s uspořádáním dalších ročníků.

innovation_day1_200.jpgV první části patřili mezi hlavní přednášející prof. Oliver Gassmann, Univerzita St. Gallen, Stefanie Biala, společnost Vodafone Group, Jane Gilson, výkonná ředitelka společnosti Microsoft ČR, a také David Vrba, výkonný ředitel společnosti 3M ČR. Poté následovalo osm workshopů, zaměřených na témata Radikální inovace – nové principy, Open innovation metody, Budoucnost interaktivních služeb, Technologický transfer, Osvícené energetické změny, Tvorba budoucí mobility, Mezinárodní a kulturní aspekty inovací či Zajištění efektivity nákladů na inovace. Akci zakončila recepce, která přinesla mnoho příležitostí pro výměnu know-how a také networking.

innovation_day2_200.jpgHlavním partnerem Innovation Day bylo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, dalšími partnery (sponzory) AT Kearney, Roland Berger strategy consultants, 3M, Microsoft ČR, Indra, Vodafone ČR , Daimler Foundation a SCTT, dále také Czech Invest, Czech Trade, AmCham, CMA, DTIHK, HST, AKTOP, Britská hospodářská komora nebo Norská hospodářská komora. Mediálními partnery byly Patria, Tuesday Business Network a Inovace.cz.

Více informací o akci i více fotografií je k dispozici na http://www.innovationday.cz/.