Winston Econ Art 2010

5. června
2010

Štáb Grafické a multimediální laboratoře (GML) uspořádal v prostředí Vysoké školy ekonomické v Praze soutěž studentské kreativity Winston Econ Art 2010. Již 3. ročník této soutěže byl zakončen 31. 5. 2010 ve Vencovského aule VŠE slavnostním galavečerem za účasti významných osobností českého kulturního života.

Studenti mají na festivalu Winston Econ Art možnost ukázat svou tvořivost a představivost a prezentovat se jako nadaní a kreativní tvůrci multimediálních děl. Letošní ročník soutěže zaznamenal téměř dvojnásobný zájem ze strany přihlášených – do soutěže bylo v termínu přihlášeno celkem více než 750 prací studentů VŠE, VOŠIS a Univerzity třetího věku VŠE a FEL ČVUT.

Program slavnostního večera nabídl nejlepší přihlášené filmy, grafiku a fotografie. Soutěžní díla představili a ceny předali vážení hosté jako například fotograf Tono Stano, herec a režisér Ondřej Kepka, režisér Miloslav Šmídmajer, zpěvačka Lenka Filipová, art direktor a grafik ČT24 Alan Záruba, dramaturgyně ČT Darja Macáková, grafik a vydavatel časopisu Font Ondřej Kafka a další.

winston2010_2_200.jpgMultimediální show, kterou slavnostní večer bezesporu byl, nabídla divákům mnoho zajímavých okamžiků. Byly vyhlášeny ceny za grafiku v kategoriích plakát (zvítězil Michael Čečetka s plakátem Matt Bauer & Mariee Sioux Noise of Human Art), firemní styl (vítězem se stal Jan Řezníček s návrhem firemního stylu pro firmu Binarrow), publikace (Maja Khabirova s Catalogue Carte d’Or) a webdesign (Ondřej Vávra s návrhem webu TVS-centrum.cz). Fotografickými kategoriemi byly produktová fotografie (Nikola Bílková se sérií Tonino Lamborghini), dokument (Martin Janhuba s fotografií Je to snad), detail (Jan Lilak s fotografií Zmrzlý bubliny), lidé (Pavel Matoušek s fotografií Zvuky ticha), architektura (Lucie Hladíková s fotografií Hra stínů), a příroda (Lucie Hladíková s fotografií Začarovaný les). Oceněná díla si můžete prohlédnout na stránkách Grafické a multimediální laboratoře VŠE. Během večera bylo promítáno celkem 8 soutěžních studentských filmů, jejichž tvůrci jsou studenti VŠE, VOŠIS a FEL ČVUT. Filmy lze shlédnout na videoserveru VŠE. Filmové ceny si autoři oceněných filmů odnesli v kategoriích zvuk (film Am Thain), kamera (film Život je sen, sen je život), střih(film Žijeme uměním), scénář (film Wirtuální identita) a režie (film Žijeme uměním). Zvláštní cena byla udělena za dokument (film Biograf bez iluzí) a na závěr slavnostního večera předal rektor Vysoké školy ekonomické Richard Hindls také hlavní ocenění, cenu Grand Prix za nejlepší film (Život je sen, sen je život).

Fotografie z galavečera a přehled širších nominací v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout na adrese http://winstoneconart.rajce.idnes.cz/

Winston Econ Art 2010 je úspěšně za námi, zveme vás na Winston Econ Art 2011!