Přednáška guvernéra ČNB na VŠE

8. října
2010

V úterý 12. října 2010 bude od 19,45 ve Vencovského aule přednášet guvernér České národní banky Ing. Miroslav Singer, Ph.D.

Studentská organizace VŠE v Praze Ekonomický klub MLOP si  dovoluje pozvat studenty a zaměstnance školy na přednášku „Česká ekonomika na cestě z krize“, jejímž hostem bude guvernér České národní banky Ing. Miroslav Singer, Ph.D.

Životopis

Ing. Miroslav Singer, Ph.D. se narodil 14. května 1968 v Praze. Po ukončení studia na VŠE v Praze (obor matematické metody v ekonomii) v roce 1991 získal stipendium na doktorandském studiu University of Pittsburgh, kde v roce 1995 obhájil svou disertaci a získal titul PhD. Od roku 1993 pracoval též jako výzkumník a přednášející, později jako zástupce ředitele pro výzkum v Národohospodářském ústavu AV ČR a Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Od roku 1995 byl hlavním ekonomem Expandia Finance, v letech 1998 a 1999 ředitelem Investiční společnosti Expandia a v letech 2000 a 2001 ředitelem společnosti Expandia Holding (vrcholné firmy finanční a průmyslové skupiny Expandia). V roce 2001 nastoupil jako ředitel do skupiny služeb podnikům společnosti PricewaterhouseCoopers ČR, kde se specializoval na projekty zlepšující výkonnost podniků, restrukturalizace a transakce s problémovými aktivy. Vedl také komplexní projekty, např. projekt marketingové a finanční studie potenciálního pořádání olympijských her v Praze.
Byl členem dozorčí rady či představenstva společností Česká pojišťovna, Expandia Finance, Expandia Banka, Expandia Holding a Chemofond a průmyslových firem Jitona, Vigona a Vlnap. Je předsedou Nadace CERGE-EI. Byl členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a Business Central Europe.
Přednášel kurzy přípravné matematické analýzy, statistiky, pokročilé ekonometrie a ekonomiky práce v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK a přednáší kurz Informační ekonomie na VŠE v Praze. Publikoval články v denním i odborném tisku, z toho například v Review of Economics and Statistics, v Economics of Transition a v Journal of Comparative Economics, a přispěl též kapitolami do monografií vydaných mj. nakladatelstvími Academic Press London nebo Lappeenranta University of Technology. Na ekonomické otázky související s transformací, růstem, či evropskou měnou, ale např. i problematiku konkursní legislativy nebo správy společností, se také zaměřoval jako účastník odborných konferencí a ve svých přednáškách.

Členem bankovní rady a viceguvernérem České národní banky se Ing. Miroslav Singer, Ph.D. stal v únoru 2005. S platností od 1. července 2010 jej prezident republiky jmenoval guvernérem ČNB na šestileté funkční období.

Převzato z http://www.cnb.cz/cs/o_cnb/bankovni_rada/clenove_bankovni_rady/cnb_singer.html