EKOFÓRUM s Martinem Pecinou

10. listopadu
2010

Studentské sdružení Ekonom pořádá 15. listopadu 2010 od 19.30 ve Vencovského aule VŠE Ekofórum s poslancem PSP ČR, bývalým ministrem vnitra a předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), Martinem Pecinou na téma Role a činnost ÚOHS a soutěžní právo.

Ing. Martin Pecina, MBA je absolventem Strojní fakulty VŠB Ostrava. Později si vzdělání rozšířil na Masarykově stavu vyšších studií a Sheffield Business School. Po roce 1990 pracoval jako programátor. V letech 1992-1996 zastával post obchodního ředitele firmy Proxima. Od roku 1996 byl zaměstnán v Hutním projektu Frýdek Místek a.s., v roce 1999 se stal generálním ředitelem tohoto podniku. V letech 2003-2005 působil ve funkci náměstka ministra průmyslu a obchodu pro oblast nerostných surovin, energetiky a hutnictví. Od roku 2005 byl předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Působil ve statutárních orgánech řady firem, včetně společností ČEZ, ČEPS a Osinek. V květnu 2009 byl jmenován ministrem vnitra ve vládě Jana Fischera. Od roku 2010 je poslancem PČR.

Podmínky účasti:
Přednáška je volně přístupná všem studentům a zaměstnancům VŠE.

Pořadatel:
EKONOM, sdružení studentů ekonomie (www.economix.cz)

Kontakt:
Bc. Zuzana Stará