Scientia Pragensis již počtvrté na VŠE

15. listopadu
2010

V pátek 26. listopadu 2010 se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze uskutečnil již čtvrtý ročník akce pořádané pěti pražskými vysokými školami Scientia Pragensis – Den vědy na pražských vysokých školách.

Cílem akce, na které se kromě VŠE podílely Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, je ukázat vysoké školy nejen jako vzdělávací instituce, ale i jako výzkumná pracoviště a zároveň přiblížit vědu a vědeckou činnost na pražských univerzitách široké veřejnosti formou přednášek a prezentací konkrétních ukázek aplikace vědy.

Účastníky čekaly zajímavé přednášky od genetiky přes myslivost až k politologii v podání samotných vědců, kteří se těmito tématy zabývají. Další atraktivní částí programu byly stánky jednotlivých vysokých škol. Například VŠCHT nabídla oblíbenou zmrzlinu, vyrobenou za použití kapalného dusíku, ČVUT představila unikátní model formule CTU CarTech , která minulý rok soutěžila na okruhu v německém Hockenheimu. Stánky dalších škol také představily výsledky či proces výzkumu, který provádějí.

V rámci doprovodného programu se představily i Národní technické muzeum, Národní institut dětí a mládeže a Národní technická knihovna. Návštěvníci měli možnost si sestavit jednoduchý hvězdářský dalekohled či se seznámit s projekty mladých vědců z řad středoškoláků.

Akce se konala za finanční podpory České spořitelny, a.s., společností Unipetrol, Sigma – Aldrich a Pražská plynárenská, a.s. Mediálními partnery byl Český rozhlas Leonardo a ČT24.

Scientia Pragensis je unikátní projekt, jenž přesahuje hranice vědy a stává se kulturní událostí s širokým významem. Podrobné informace a fotografie z letošního ročníku najdete na webových stránkách www.sciprag.cz.

IMG_7117.JPG  IMG_7131.JPG IMG_7175.JPG