MBA-MAE program pro frankofonní manažery

16. února
2011

Francouzsko-český institut řízení (IFTG) otevírá s podporou Francouzského velvyslanectví již 21. ročník postgraduálního manažerského kurzu typu MBA – Master Management et Administration des Entreprises.

Francouzsko-český institut řízení (IFTG) oslavil v minulém roce 20. výročí svého založení. Jeho hlavním projektem je příprava frankofonních manažerů. Program je určen zejména absolventům nemanažerských studijních oborů vysokých škol, kteří si přejí získat další kvalifikaci a působit na manažerských pozicích. Podle francouzské legislativy je do programu možno přijímat zájemce na úrovni "bac + 4", tj. i studenty posledních ročníků navazujících magisterských studijních programů.

Obsahově je studium zaměřeno na široké spektrum manažerských disciplin: analýzu podnikatelského prostředí, obchodní a pracovní právo, kvantitativní metody řízení, strategický a operativní marketing, řízení lidských zdrojů, účetnictví, finanční řízení, řízení výroby, strategický management a informatiku a projektové řízení. Odborná výuka proběhne formou 10 týdenních intenzivních modulů v období červen 2011 – leden 2012. Po skončení teoretické části kurzu jsou studenti povinni absolvovat minimálně tříměsíční stáž v podniku v České republice nebo v zahraničí a v září 2012 obhájit závěrečnou práci ve francouzštině.

DSC_2641.JPGVzdělávací program je realizován ve spolupráci s konsorciem francouzských vysokých škol ekonomických. Jedná se o Université Jean Moulin Lyon 3 (IAE Lyon), Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne (IAE Paris) a Audencia Nantes. Absolventi získávají vysokoškolský diplom Université Jean Moulin, Lyon 3, který je řádně akreditován francouzským Ministerstvem školství. Na výuce se rovnoměrně podílejí pedagogové VŠE v Praze a francouzští profesoři. Program zahrnuje i prezentace zástupců francouzských společností (Komerční banka, L´Oréal a Euro RSCG). Komerční banka a L´Oréal jsou dlouhodobě také největšími zaměstnavateli absolventů IFTG.

Uzávěrka přihlášek: 31. března 2011

Informační schůzka se zájemci o studium: středa 16.2.2011 od 17,00, RB 546 (5. Patro Rajská budova), nám. W. Churchilla 4, Praha 3, vchod z Italské ulice.

Více informací: http://iftg.vse.cz

DSC_3269.JPG DSC_3340.JPG

Fotografie č. 1 (vpravo nahoře): Absolventi akademický rok 2009/2010
Fotografie č. 2: Velvyslanec Francouzské republiky Pierre Lévy a ředitelka IFTG prof. Hana Machková na promoci absolventů