Celosvětové setkání oikos přináší na VŠE udržitelnou architekturu

16. března
2011

Večer na téma „Sustainable Architecture: Yesterday, Today and Tomorrow“ se koná v rámci „oikos Spring Meeting 2011“ ve čtvrtek 24. 3. od 19:45 v místnosti RB 101.

Studentská organizace oikos Praha pořádá ve dnech 24.-27.3. na VŠE celosvětové setkání „oikos Spring Meeting 2011“. Zúčastní se ho zhruba 100 členů a příznivců oikos z Evropy, USA i např. Bangladéše.

Část odborného programu na téma „Udržitelná architektura: Místo pro život“ je určena i studentům a zaměstnancům VŠE, kteří jsou zváni zejména na večer s názvem „Sustainable Architecture: Yesterday, Today and Tomorrow“. Akce se koná v anglickém jazyce ve čtvrtek 24.3. od 19:45 v místnosti RB 101.

V rámci večera jako první vystoupí Ing. Petr Vogel, konzultant EkoWATT a předseda představenstva České rady pro šetrné budovy. Ing. Vogel, který je jednou z nejvýraznějších osobností v ČR v dané oblasti, se podělí o své poznatky, týkající se energetické efektivity budov postavených ve 20. století a jejich potenciálu do budoucna.

Poté vystoupí dva mladí nadějní architekti. Ing. arch., M.Arch. Jiří Pavlíček (Echorost) se zkušenostmi ze světově proslulé londýnské kanceláře Foster + Partners představí aktuální světové trendy v udržitelné architektuře. Ing. arch. Tomáš Rousek, M.Sc. (A-ETC) bude prezentovat svou představu o udržitelné architektuře v nadcházejících stoletích a třeba i na jiných planetách, kterou si vytvořil -mimo jiné – spoluprací s NASA.

Zájemci se mohou zúčastnit i exkurze do Národní technické knihovny pod vedením Ing. arch. Petra Leška, která se koná taktéž 24.3. mezi 14:45 a 17:30. Kapacita je omezena a na akci je třeba se registrovat na adrese info@oikos-praha.org.

Více informací o veřejně přístupných akcích i celém setkání „oikos Spring Meeting 2011“ naleznete na www.oikos-praha.org nebo www.facebook.com/oikospraha.

Partnery „oikos Spring Meeting 2011“ jsou VŠE, Česká spořitelna, Accenture a Zastoupení Evropské komise v České republice.

Za oikos Praha
Štěpán Trojánek, prezident