Evropský den na VŠE: EU na cestě od měnové unie k „ekonomické vládě“

22. března
2011

Již třetí Evropský den na VŠE, pořádaný Centrem evropských studií ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung a pod záštitou Martina Kastlera, poslance EP nabízí studentům praktický workshop, odborné přednášky a panelové diskuze důležitých evropských osobností a také kulturní program. Evropský den se koná v pondělí 28. března 2011 na VŠE v Praze. Zúčastnit se mohou bezplatně všichni zájemci.

Poslanci Evropského parlamentu Martin Kastler (CSU) a Jan Březina (KDU-ČSL) a Pavel Mertlík (ředitel týmu ekonomický výzkum, Raiffeisen Bank) s Vámi budou diskutovat o perspektivách „evropské ekonomické vlády“. Moderátorem diskuse bude ředitel zastoupení Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice a na Slovensku, Hubert Gehring.

ces2.JPGV dalším panelu budete moci diskutovat s Bernardem Bauerem (ředitel Česko-německé obchodní a průmyslové komory), Martinem Tlapou (náměstkem pro evropské záležitosti, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR) a Drahomírou Vaškovou (Ministerstvo financí ČR). Tématem bude budoucnost eurozóny a konkurenceschopnosti Evropské unie. Přijďte se zapojit do debaty s těmi, kteří se v problematice pohybují a předat jim Váš vlastní názor.

Na téma Makroekonomická výkonnost a konkurenceschopnost evropské ekonomiky v kontextu současné ekonomické recese promluví Petr Zahradník (člen NERV, Česká spořitelna EU Office).

ces3.JPGO veřejném dění se dozvídáme z médií, o tom jaké jsou vztahy politiky a medií a jaké jsou aktuální problémy s Vámi příjdou pohovořit Vladimír Kroc (Český rozhlas, redakce publicistiky), Bára Procházková (Respekt) a Jan Stuchlík (Profit), workshop bude moderovat Viktor Daněk (Studentský list). Díky postřehům novinářů můžete proniknout do způsobu jak je veřejnost informována o politice a jak pracují jednotliví redaktoři.

Evropa však nejsou pouze instituce a velké firmy, jsou to i malé věci, které tvoří celý evropský kulturní a ekonomický prostor. Prostorem, kde evropané žijí a baví se, přijďte se tedy pobavit spolu s námi na představení divadelního souboru „S Bojkou v zádech“ na jejich představení Pohádkový večírek, které nás přenese na firemní večírek malé společnosti společnosti Pohádkový svět, s.r.o..

Program Evropského dne a další informace naleznete na stránkách CES: ces.vse.cz.