EKOFÓRUM s ministrem zdravotnictví ČR Leošem Hegerem

2011

Studentské sdružení Ekonom pořádá 5. května 2011 od 19.30 ve Vencovského aule VŠE Ekofórum s ministrem zdravotnictví České republiky Leošem Hegerem na téma Principy reformy zdravotnictví.

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. působil od roku 1972 na katedře radiologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, a to ve funkcích vědecký asistent, vědecký pracovník, odborný asistent a docent. Od roku 1991 zastával pozici přednosty Radiodiagnostické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové a od roku 1993 působil rovněž jako náměstek pro léčebně preventivní péči. V letech 1996 až 2009 byl ředitelem Fakultní nemocnice Hradec Králové. V roce 2009 se na vlastní žádost této funkce vzdal.

Leoš Heger stál v 70. letech u zavádění ultrazvukového zobrazení v oblasti kardiologie a břišní diagnostiky v České republice a zavádění počítačové tomografie u nás. Podílel se rovněž od 90. let na zavádění programů kvality a dalších moderních metod v oblasti zdravotnického managementu v České republice. V této oblasti dlouhodobě působí i jako učitel a lektor. Je autorem či spoluautorem 125 publikací. Absolvoval dlouhodobé pobyty v zahraničí na rentgenologických pracovištích v USA, Kuvajtu a Německu.

Od roku 2002 působil v regionální politice jako zastupitel města Hradec Králové. Až do roku 2009, kdy vstoupil do TOP 09, nebyl členem žádné politické strany. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen za stranu TOP 09 ve volbách 2010 v Královéhradeckém kraji z prvního místa tamní kandidátky. Od 13. července 2010 je ministrem zdravotnictví ČR.

Podmínky účasti:
Přednáška je volně přístupná všem studentům, absolventům a zaměstnancům VŠE

Pořadatel:
EKONOM, sdružení studentů ekonomie (www.economix.cz)

Kontakt:
Ing. Zuzana Stará