10. Evropské fórum vědy a techniky Praha

2011

Česká hlava, společnost na podporu vědecké a technické inteligence, pořádala ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze 10. ročník mezinárodní konference Evropské fórum vědy a techniky Praha. Letošním hlavním tématem bylo "Věda v měnícím se světě". Konference se konala dne 19. května 2011 v prostorách Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze.

V dopoledním bloku přednášek a Nobelovském fóru vystoupil mj. Kurt Wüthrich, nositel Nobelovy ceny za chemii, Carlo Rubbia, nositel Nobelovy ceny za fyziku, Richard J. Roberts a Timothy Hunt, nositelé Nobelovy ceny za medicínu, Martin Kocourek, ministr průmyslu a obchodu, Julia Elisabeth King, prorektorka Aston University, Octavi Quintana Trias (EU) ředitel pro evropský výzkumný prostor, Engelbert Ruoss, UNESCO, evropský ředitel pro vědu, Tomáš Sedláček, makroekonomický stratég ČSOB.

ceskahlava_1_200.jpgProgram konference:

9:00 – 11:15 Ústřední blok přednášek
11:30 – 12:45 Nobelovské fórum MF Dnes
14:00 – 16:00 Fórum České společnosti chemické "Chemie pro společnost 2011"
14:00 – 16:00 Fórum Akademie věd ČR "Evropské výzkumné sítě – efektivita, výhody i úskalí"

Podrobnější informace a program celého fóra naleznete zde.

ceskahlava_2_200.jpgRegistrace:

Zájemci z řad veřejnosti – na www.ceskahlava.cz .
Registrace pro zaměstnance VŠE byla možná na sekretariátu prorektorky pro vědu a výzkum, Květa Lašová (lasova@vse.cz).
Pro studenty platilo zvýhodněné vstupné 120 Kč (registrace na www.ceskahlava.cz).