Předseda představenstva Škody Auto, a.s. W. Vahland na VŠE

1. května
2011

Ve čtvrtek 5. 5. 2011 navštíví VŠE prof. Winfried Vahland, dr.h.c. Od 12,45 přednese ve Vencovského aule přednášku na téma „International Strategy of Škoda Auto“. Následovat bude podpis smlouvy o spolupráci a předání sponzorského vozu.

Pan Winfried Vahland je dlouholetým spolupracovníkem Vysoké školy ekonomické v Praze. V roce 2003 byl jako místopředseda představenstva a člen představenstva za oblast ekonomie hlavním iniciátorem vstupu Škody Auto, a.s. do strategické aliance vysokých škol ekonomických a velkých mezinárodních společností CEMS. Osobně se zapojil do řady aktivit CEMSu, např. do realizace tzv. Business projektů studentů VŠE a Škoda Auto se stala hlavním sponzorem výročního zasedání této strategické aliance, které se na VŠE v Praze konalo v roce 2005.

V roce 2006 udělila Vysoká škola ekonomická v Praze  prof. Wienfriedu Vahlandovi  akademický titul čestný doktor ekonomie – doctor oeconomiae honoris causa.

vahland2.jpgProf. Winfried Vahland, dr.h.c.  spojil celý profesní život s automobilovým průmyslem. Má bohaté mezinárodní zkušenosti, od roku 1997 působí na vysokých manažerských postech v zahraničí.  Pan Vahland byl finančním ředitelem a později viceprezidentem pro finance a podnikovou strategii ve firmě Volkswagen do Brasil Ltda. Od roku 2002 do roku 2005 působil v České republice jako člen představenstva pro oblast ekonomie ve společnosti Škoda Auto, a.s. a byl současně i místopředsedou představenstva. Dalších pět let zastával funkci prezidenta a výkonného ředitele ve Volkswagen China Investment Company. Od roku 2006 je také Global Viceprezidentem mateřské společnosti VOLKSWAGEN AG. Od 1. září 2010 se prof. Vahland vrátil do Škody Auto, a.s. jako předseda představenstva.

Společnost Škoda Auto, a.s. má v současné době vynikající výsledky a velké plány na další hospodářský rozvoj. Čerstvým absolventům nabízí řadu pracovních příležitostí. Více informací na stránkách www.zivotniprilezitost.cz.