International Week Prague 2011

9. května
2011

Již šestým rokem pořádá studentská organizace ESN VŠE Praha – Buddy System, o. s. projekt nazvaný International Week Prague. International Week je typ výměnného pobytu určeného pro studenty ekonomických škol. Cílem projektu je ukázat zahraničním studentům během jednoho týdne to nejlepší z České republiky. Tomuto cíli jsou přizpůsobeny i jednotlivé součásti programu.

iw1_200.jpgV letošním roce se projektu International Week Prague, který se konal od 9. do 16. dubna, zúčastnilo 18 zahraničních studentů z 10 různých zemí světa (Španělsko, Švédsko, Německo, Rakousko, Izrael, Čína, Japonsko a další). Účastníci projektu společně s českými kolegy měli možnost se podrobně seznámit s Českou republikou, českou kulturou a zvyky, ale také s českými firmami a ekonomikou.  Program celého týdne byl jako již tradičně velice pestrý. Studenti se věnovali nejen poznávání Prahy, ale navštívili také VŠE, kde prezentovali ostatním studentům své domovské univerzity a další zajímavosti ze své domoviny. Do programu byl nově přidán výlet do Kutné Hory, města zařazeného do seznamu UNESCO. Jedním z nejzajímavějších momentů týdne bylo odpoledne strávené v coworkingovém prostoru Hub Praha. Pro mnohé studenty byl tento koncept sdíleného pracovního prostoru naprostou novinkou, proto u nich návštěva v této firmě vzbudila velký zájem. Součástí programu byly také sportovní aktivity jako návštěva lanového centra nebo poznávací závod po významných pražských památkách.

iw3_200.jpgLetošní ročník projektu International Week Prague byl hodnocen pozitivně jak ze strany zahraničních a českých studentů, tak i ze strany organizátorů. ESN VŠE Praha – Buddy System se tedy již nyní připravuje na organizaci sedmého International Week Prague, který se uskuteční v dubnu 2012.

Veronika Pešková
IW Coordinator 2011