Předseda ekonomických poradců francouzského premiéra na VŠE

12. května
2011

Katedra mezinárodního obchodu a Francouzsko-český institut řízení (IFTG) zorganizovaly v pondělí 9.května 2011 workshop pro doktorandy a absolventy kurzu MBA-MAE. Hlavní řečníkem byl profesor Christian de Boissieu, předseda ekonomických poradců premiéra François Fillona.

Profesor de Boissieu přednáší na partnerské vysoké škole IFTG Université Paris 1 –Panthéon-Sorbonne ekonomii a zároveň působí jako poradce francouzského premiéra. Do Prahy přijel na pozvání francouzského velvyslanectví.  Úvodní přednáška, která proběhla v angličtině, byla zaměřena na tři problémové kruhy. V první části definoval prof. Boissieu hlavní ekonomické problémy, kterým v současnosti Evropská unie čelí. Dále se zaměřil na podrobnou analýzu důvodů vzniku a dopadů finanční krize na vybrané země EU, zejména na Řecko a Portugalsko, a vysvětlil svůj názor na další možný vývoj Euro zóny. Závěrečná část prezentace byla věnována přijatým opatřením na zmenšení důsledků krize a poučením, které by měly členské státy EU z této zkušenosti vyvodit. Po skončení přednášky proběhla živá diskuze s doktorandy a učiteli.

Kromě profesora de Boissieu se workshopu zúčastnili i velvyslanec Francouzské republiky Pierre Lévy, ekonomický rada Bernard Boidin a kulturní rada Olivier Jacquot.

iftg2.jpgiftg3.jpg