Letní školy na VŠE

13. června
2011

Během letních měsíců probíhá na VŠE pět letních škol a jeden seminář. Organizaci zajišťují Oddělení pro zahraniční styky, Program studií střední a východní Evropy a Francouzsko-český institut řízení.

V letních měsících probíhají na VŠE akce, které podporují rozvoj mezinárodní spolupráce. Jedná se o společné projekty s americkými universitami, letní školu pro free movery, Erste Group Summer University a seminář pro francouzské studenty.

Od roku 2006 organizuje VŠE letní školu "Principles of International Business" pro Arizona State University, W. P. Carey School of Business. Garantem a hlavním přednášejícím je doc. Ing. Bronislava Hořejší, CSc. z Fakulty podnikohospodářské. Letošního ročníku, který probíhá od 23. května do 17. června, se účastní celkem 23 studentů.

Pro University of Texas at Austin, McCombs School of Business zajišťuje VŠE výuku dvou letních škol. Specifikem je, že na výuce se podílejí američtí profesoři, kteří skupiny doprovázejí, i učitelé VŠE. První letní škola je tematicky zaměřena na účetnictví. Jejím garantem je doc. Ing. Marcela Žárová, CSc., proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty financí a účetnictví. Za americkou stranu zajišťují výuku prof. Zvinakis a prof. Williamson. Druhá skupina se specializuje na problematiku financí a mezinárodního podnikání. Výuku zajišťuje ing. Jaroslav Halík, Ph.D. z Fakulty mezinárodních vztahů společně s prof. Hallmanem a prof. Hadaway. Od 6. června do 7. července studuje na VŠE v Praze v rámci tohoto programu 48 amerických studentů.

Velkou tradici a dobré jméno mají letní školy CESP (Central and East European Study Program). Toto celoškolské pracoviště nabízí možnost studovat pět týdnů akreditované předměty individuálním zájemcům v rámci "Summer University". Letos se přihlásilo 40 studentů z deseti zemí světa. Nejpočetnější jsou studenti z USA (19), Francie (12) a Turecka (2). Kromě evropských studentů stráví na VŠE část léta i zájemci z Brazílie, Kanady a Iráku.

Jako partnerská škola spolupořádá VŠE letní školu Erste Group Summer University Danubia. Účastníci studují postupně na pěti partnerských univerzitách. V letošním roce povede trasa letní školy Erste Group Summer University Danubia 2011 pěti evropskými městy. Skupina 60 studentů z 8 vysokých škol tak bude mít možnost od 5. července do 6. srpna navštívit Bukurešť, Budapešť, Bratislavu, Prahu a Vídeň. Z VŠE bylo v rámci výběrového řízení vybráno celkem 7 studentů. Jedna skupina absolvuje kurz "Financial Services", druhá skupina kurz "Human Resource Management". Slavnostní předání certifikátů proběhne na půdě hlavního koordinátora projektu Wirtschaftsuniversität Wien.
Pro francouzské studenty z Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne, IAE de Paris pořádá koncem srpna IFTG (Francouzsko-český institut řízení) intenzivní seminář zaměřený na problematiku marketingu v zemích střední Evropy.