Erste Group Summer University v Praze

3. srpna
2011

V týdnu od 23. do 29. července 2011 hostila Vysoká škola ekonomická v Praze Erste Group Summer University Danubia 2011. Tato letní škola je pořádaná skupinou Erste Bank Group a osmi partnerskými univerzitami: Vysokou školou ekonomickou v Praze; Ekonomickou univerzitou v Bratislavě; Academy of Economic Studies, Bucharest; University of Belgrade, Faculty of Economics; Graduate School of Economics and Business, Zagreb; Vadym Hetman Kyiv National Economic University, Kiew; Corvinus University Budapest a Wirtschaftsuniversität Wien.

Tento rok studenti pobývali na pěti univerzitách, a to v Rumunsku, Maďarsku, Slovensku, České republice a Rakousku ve dvou různých modulech: Human Resource Management a Financial Services.

Celkem 56 studentů (vždy po sedmi z každé univerzity) ve volném čase navštívilo Prahu a její památky (centrum města, Petřín, Vyšehrad a jiné). Kromě seminářů vyučovaných na půdě školy pak studenti navštívili seminář pořádaný Českou spořitelnou, která je členem skupiny Erste Bank Group.

Celý týden byl zakončen akcí Cultural meeting, kde nejprve chorvatští studenti prezentovali, následně čeští studenti seznámili ostatní s českou kulturou, historií, nejdůležitějšími fakty a tradicemi. Celá prezentace byla zakončena ochutnávkou tradiční české kuchyně.