Týden Francie na VŠE

7. září
2011

Během jednoho týdne proběhla na VŠE intenzivní výuka studentů pařížské Sorbony, více než 1000 učitelů francouzštiny se schází na Evropském kongresu a absolventi IFTG jsou pozváni na francouzské velvyslanectví.

Vysoká škola ekonomická rozvíjí intenzivní spolupráci s Francií od počátku 90. let. Je jedinou vysokou školou v České republice, která má specializované pracoviště pro podporu dvoustranných vztahů. Francouzsko-český institut řízení (IFTG) byl založen jako první mezinárodní institut VŠE před 21 lety. Jeho hlavním posláním je vzdělávat frankofonní manažery, kteří se uplatňují zejména v mezinárodních společnostech. V pátek 9.9. 2011 bude ve Vencovského aule od 15,00 slavnostně promován 20. ročník postgraduálního kurzu MBA – Master Management et Administration des Entreprises. Stejně jako v loňském roce pak v Buquoyském paláci proběhne setkání se stovkami absolventů IFTG. Obou akcí se účastní rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc. a další členové vedení školy. Za francouzskou stranu pak velvyslanec Pierre Lévy, kulturní rada a ředitel Francouzského institutu Olivier Jacquot i nově jmenovaný rada pro ekonomickou spolupráci Patrick Erbs.

Francouzsko-český institut řízení organizuje i řadu dalších vzdělávacích programů. Ve spolupráci s Université Paris 1 – Panthéon-Sorbonne například specializované semináře, které jsou akreditovány jako součást navazujícího magisterského programu Marketing et pratiques commerciales nebo mezinárodního programu International MBA. V rámci této spolupráce absolvovalo týdenní kurz marketingu v zemích střední Evropy 24 francouzských studentů.

Mimořádně významnou akcí je  Evropský kongres učitelů francouzštiny s podtitulem S francouzštinou k mnohojazyčnému vzdělávání v Evropě, od rozmanitosti k součinnosti. Kongres pořádá na půdě VŠE Sdružení učitelů francouzštiny. Je určen pro odbornou veřejnost, zejména pro učitele francouzštiny z celé Evropy. Cílem kongresu je poskytnout účastníkům prostor pro diskuzi, výměnu zkušeností a celkově je obohatit v oblasti výuky francouzštiny. Kongres, který se uskuteční ve dnech 8. – 10. září 2011, se koná pod záštitou předsedy vlády ČR pana Petra Nečase.

tf_2.JPG tf_3.JPG