CEMS Day na VŠE

20. října
2011

Studentská organizace CEMS Club Prague ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou představila 12. října 2011 prestižní magisterský program CEMS MIM/International Management.

S cílem zaujmout motivované studenty se sešli zástupci programu z akademické sféry, absolventi i současní studenti, aby se podělili o své zkušenosti s tímto mezinárodním programem vedeným v anglickém jazyce, přiblížili aktuální curriculum a informovali potenciální zájemce o studium o podmínkách pro přijetí.

„CEMS Day jsme letos chtěli zorganizovat hned z počátku zimního semestru, aby měli zájemci o studium možnost včas splnit požadavky prvního kola výběrového řízení, tedy především získat požadovaný certifikát z anglického jazyka. Díky podpoře fakulty se nám podařilo oslovit velké množství studentů, se kterými jsme měli možnost diskutovat u našeho informačního stánku.“ říká Karolina Štochlová, zástupkyně CEMS Clubu. „Pro zájemce je atraktivní především praktické zaměření studia a příležitosti v zahraničí.“ dodává.

Na den, během kterého se atrium Rajské budovy VŠE proměnilo v diskusní fórum o magisterském vzdělávání na nejlepších evropských i světových univerzitách, navázala oficiální prezentace programu CEMS a jeho podoby v České republice v rámci fakulty. Akademický ředitel programu doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph. D. zájemcům přiblížil náplň studia od blokového semináře přes povinné kurzy a projekty realizované ve spolupráci s korporátními partnery, až po stáže v zahraničí. Velká pozornost byla také věnována samotnému výběrovému řízení včetně assessment centra a formálních požadavků.

„Zájem studentů o magisterské programy v anglickém jazyce na VŠE je zřejmý, milé nás ale překvapilo množství ambiciózních studentů, u nichž jsme měli pocit, že by velmi dobře zapadli do CEMS komunity. Věřím, že i letos získá CEMS ty nejkvalitnější studenty.“ zhodnotil akci prezident CEMS Clubu, Martin Strnad.

CEMS Day je každoroční událostí, která představuje program CEMS MIM/International Management, který je realizován v rámci strategické aliance elitních škol a nadnárodních korporací.

Více informací získáte na www.cems.cz, www.cems.org či na cemsmim.vse.cz.