Studenti podpořili boj proti leukémii přímo na půdě VŠE

26. listopadu
2011

Ve středu 23. listopadu 2011 měli studenti VŠE možnost zapojit se do boje proti leukémii a řadě dalších závažných onemocnění. Historicky poprvé se mohli zájemci zapsat do registru dárců krvetvorných buněk přímo na půdě vysoké školy.

Tým z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) měl během konání akce skutečně napilno a do Registru dárců kostní dřeně se mu podařilo zaregistrovat 141 příchozích. "Velkou výhodou je, že ve většině případů šlo o mladé studenty, kteří mohou v registru dlouho zůstat a je u nich i nejvyšší šance pro odběr krvetvorných buněk", vysvětlila Gabriela Hošková z IKEMu.

Akci, pod záštitou rektora VŠE, prof. Richarda Hindlse, zorganizovali Josef Kracík ze Studentského listu VŠE společně s  Dr. Antonínem Pavlíčkem z Fakulty informatiky a statistiky. Studentský list byl zároveň i mediálním partnerem celé akce.

Pracovníky IKEMu potěšil zájem studentů o přihlašování do registru a vysoce ocenili také spolupráci s VŠE. Organizátoři po letošním úspěchu plánují na příští rok opakování.