FT European Business School Ranking 2011

6. prosince
2011

Financial Times zveřejnily výsledky hodnocení evropských vysokých škol ekonomických za rok 2011. VŠE se umístila na 70. místě v Evropě, o 3 místa lépe než v roce 2010. V oblasti studentských výměn spolupracuje VŠE s 29 nejlepšími evropskými školami.

Financial Times zveřejňují jmenovitě pouze 75 vysokých škol. První dvě místa získaly francouzské školy HEC Paris a Insead, třetí skončila britská London Business School. Ze zemí střední a východní Evropy se v rankingu umístily pouze 2 školy polské (Kozminski University a Warsaw School of Economics) a Vysoká škola ekonomická v Praze. V hodnocení jsou uvedeny školy ze 17 evropských zemí a podle rankingu FT byly v roce 2011 nejúspěšnější business schools ve Velké Británii (21 vysokých škol) a Francii (18 vysokých škol).

VŠE se v rankingu prosadila zejména díky umístění v hodnocení navazujících magisterských studijních programů Fakulty podnikohospodářské. Studijní program „Podniková ekonomika a management“ se v září 2011 umístil na 52. místě a mezinárodní společný studijní program 26 vysokých škol CEMS Master in International Management (CEMS MIM), který je součástí magisterského studijního oboru International Management, byl vyhodnocen jako druhý nejlepší navazující magisterský program na světě.

Výsledky FT European Business School Ranking 2011: zde.