Slavnostní setkání studentů oceněných v soutěži „ESOP 2011“ s vedením školy

27. listopadu
2011

V úterý dne 15. listopadu probělo v předsálí Vencovského auly tradiční společenské setkání pedagogů a studentů Vysoké školy ekonomické v Praze v rámci soutěže ESOP 2011.

Cílem soutěže ESOP – Excelentní Studentské Odborné Práce – je podpora tvůrčí aktivity studentů formou výběru, ocenění a prezentace vynikajících prací (seminárních, bakalářských a diplomových) vznikajících během výuky.

Akci zahájil rektor Vysoké školy ekonomické v Praze prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c. Ve svém tradičním proslovu ocenil aktivitu studentů a doktorandů a zdůraznil význam vědecké činnosti pro prestiž VŠE.

V úvodu akce byly předány diplomy za soutěž "Cena rektora VŠE za vědeckou publikační činnost studentů doktorského studia". Oceněny byly tři publikace.

V letošním roce take byly oceněny tři články v soutěži "PAPER’11 o nejlepší odborný článek mladého českého ekonoma napsaný v anglickém jazyce". Soutěž PAPER’11 je sponzorovaná Českou spořitelnou, a.s.

Prorektorka pro vědu a výzkum, prof. Ing. Stanislava Hronová, CSc., dr. h. c., pak vyzvala přítomné děkany a proděkany k předání diplomů a Sborníků ESOP studentům svých fakult za jejich seminární a bakalářské práce oceněné v soutěži.

Letos poprvé byly ve speciálním vydání vědeckého sborníku ESOP vydaném v nakladatelství Oeconomica digitálně publikovány všechny vybrané seminární i bakalářské práce. V tištěné formě byly zveřejněny pouze abstrakty oceněných prací.