Daruj krev na VŠE

23. února
2012

Ve středu 29. února 2012 se bude v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze konat charitativní akce s názvem „Daruj krev na VŠE“. Studenti tak budou mít jedinečnou možnost udělat dobrý skutek a pomoci zachránit něčí život přímo na půdě školy. Událost proběhne v prvním patře Nové budovy v předsálí Vencovského auly. Odběry budou trvat od 8:30 do 11:30 a bude je realizovat mobilní transfuzní stanice Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Odběr trvá necelých deset minut, téměř nebolí a každý dárce při něm daruje přibližně čtyři decilitry krve. Studenti nemusí hladovět – jak bývá často mylně uváděno – jen by neměli od večera jíst tučná jídla. Nejlepší je dát si ráno před odběrem suché pečivo a hlavně vypít alespoň litr neslazených tekutin. Důležité je rovněž vystříhat se večer před odběrem alkoholu.

Detailní informace pro dárce naleznete například zde: www.darujkrev.cz/informace.shtml

Chcete-li se vyhnout čekání, můžete se zapsat na konkrétní čas. K tomu slouží tento formulář: http://tinyurl.com/darujkrev

Darovat mohou i zahraniční studenti – podmínkou však je zdravotní pojištění u některé české zdravotní pojišťovny.

Událost proběhne pod záštitou rektora VŠE prof. Hindlse, a to již pošesté – naposledy ji naše škola hostila v říjnu loňského roku. Akci organizuje Dr. Antonín Pavlíček z Fakulty informatiky a statistiky společně s Josefem Kracíkem ze Studentského listu. Studentský list je zároveň i mediálním partnerem celé akce.

Vedení školy pro dárce poskytuje i malou odměnu za dobrý skutek. Každý dárce dostane poukázku na oběd zdarma.