Přednáška Douga Brodmana na VŠE

17. března
2012

V úterý 20. března 2012 vystoupí ve Vencovského aule od 16,15 generální ředitel Plzeňského Prazdroje na téma "International Strategy – Is It Better to be Global or Local".

Pan Douglas Brodman pracuje v oblasti pivovarnictví více než dvacet let. V roce 1999 nastoupil do společnosti Miller Brewing Company, která působí na trhu v USA jako součást globální skupiny SABMiller. Od roku 2006 vedl společnost Miller Brewin International, kde zodpovídal za mezinárodní expanzi a zastával funkci senior vice- presidenta. V Plzeňském Prazdroji, a.s. zastává funkci předsedy představenstva a generálního ředitele.

Douglas Brodman vystudoval management na Univerzitě St. John´s v New Yorku. Ve stejném městě získal na univerzitě Hofstra titul MBA. Po jeho příchodu do České republiky se Plzeňský Prazdroj a.s. stal v listopadu 2010 partnerem Vysoké školy ekonomické v Praze.

Hlavním projektem spolupráce je podpora mezinárodní sítě vysokých škol CEMS a navazujícího magisterského studijního programu International Management. Plzeňský Prazdroj také nabízí studentům 4. a 5. ročníku letní stáže, na které je možné se přihlásit do 30. března 2012.

V České republice je Plzeňský Prazdroj vlastníkem čtyř pivovarů. V Plzni je to Plzeňský Prazdroj a Gambrinus, v Nošovicích pivovar Radegast a ve středních Čechách pivovar Velké Popovice. Společnost vyváží do více než padesáti zemí světa. Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem SABMiller plc., druhé největší světové pivovarnické společnosti.