Přihlášky do bakalářských oborů končí 31. března

20. března
2012

Uzávěrka přihlášek do bakalářských oborů v češtině je, s výjimkou Národohospodářské fakulty, stanovena na konec března. Novinkou je bakalářské studium Ekonomie v angličtině.

Pro akademický rok 2012/2013 nabízí VŠE na svých šesti fakultách možnost prezenčního studia 23 bakalářských oborů v českém jazyce, 1 obor je nabízen v ruštině a 1 v angličtině. 2 obory je možno studovat ve formě kombinované.

Fakulta financí a účetnictví nabízí celkem 740 míst v pěti oborech – Finance, Účetnictví a finanční řízení podniku, Bankovnictví a pojišťovnictví, Zdanění a daňová politika a Učitelství praktického vyučování v ekonomickém vzdělávání. Přijímací zkouška má formu testu z matematiky a angličtiny.

Na Fakultě mezinárodních vztahů je možné studovat v prezenční formě pět oborů – Cestovní ruch a regionální rozvoj, Mezinárodní obchod, Mezinárodní studia – diplomacie, Podnikání a právo a Politologie. Přijímací zkouška se skládá ze tří testů – z matematiky a dvou jazyků. Obor Manažer obchodu má kombinovanou formu. Je určen pro zájemce, kteří mají minimálně pětiletou praxi a preferují studium při zaměstnání. Přijímací zkoušky se skládají z testu ze všeobecných znalostí a z testu z angličtiny. Na fakultu může být přijato více než 1000 uchazečů.

Fakulta podnikohospodářská nabízí celkem 650 míst v oborech Podniková ekonomika a management, „????????? ? ???????????“ a Arts management. Pro Podnikovou ekonomiku má přijímací zkouška formu testu z matematiky a cizího jazyka, pro Arts management se jedná o test ze všeobecného přehledu a z angličtiny. Na bakalářský obor v ruštině skládají uchazeči zkoušku z matematiky a angličtiny.

Fakulta informatiky a statistiky připravila pro uchazeče výběr sedmi oborů – Informatika, Multimedia v ekonomické praxi, Podnikové informační systémy (PIS), Matematické metody v ekonomice, Sociálně ekonomická demografie, Statistické metody v ekonomii a Statistika a ekonometrie. Plánuje přijmout celkem 975 uchazečů. Přijímací zkouška se skládá z testů z matematiky a cizího jazyka, ovšem uchazeči, kteří splní stanovená kritéria (výborný prospěch z matematiky a angličtiny na střední škole, přijatelný výsledek zkoušky z obecných studijních předpokladů – OSP Z Scio, nebo účast na celostátní přehlídce SOČ či kolech olympiád), mají možnost být přijati bez přijímací zkoušky. Termíny odevzdání přihlášky jsou do 31. března 2012 (1. kolo kromě PIS), do 4. července 2012 (2. kolo kromě ME a 1. kolo pro PIS) a 31. srpna 2012 (2. kolo pro PIS).

Národohospodářská fakulta přijme na své tři obory v češtině – Ekonomie, Národní hospodářství a Veřejná správa a regionální rozvoj celkem 672 uchazečů. Jako přijímací zkoušku absolvují test obecných studijních předpokladů OSP Z Scio. Termín odevzdání přihlášky je 31. května 2012. Novinkou je možnost studia oboru Bachelor of Economics, kam jsou přihlášky rovněž přijímány do 31. května 2012.  Přijímací zkouška má formu eseje v angličtině na dané téma.

Fakulta managementu v Jindřichově Hradci plánuje do svého oboru Management přijmout 300 zájemců o studium, a to do prezenční i kombinované formy. Přijímací zkouška se skládá z testů z předpokladů k manažerskému rozhodování (matematické znalosti a schopnost numerického, logického a strukturálního myšlení, porozumění textu atd.) a světového jazyka. Studenti s výborným prospěchem z matematiky a cizího jazyka na střední škole či zkoušky OSP Scio mohou být přijati bez přijímací zkoušky.