16. 4. 2012: EKOFÓRUM s ministrem životního prostředí ČR, Tomášem Chalupou

2012

Studentské sdružení Ekonom pořádá, 16. dubna 2012 od 19.30 hodin ve Vencovského aule VŠE, Ekofórum s ministrem životního prostředí ČR, Tomášem Chalupou, na téma Životní prostředí a ekonomika.

Mgr. Tomáš Chalupa studoval v letech 1993 až 1995 Fakultu sociálních věd UK, katedru žurnalistiky a masové komunikace, v letech 1993-1996 také Filosofickou fakultu UK, obor politologie-historie. Podle databáze studentů UK řádně ukončil až Právnickou fakultu UK, obor právo a právní věda, kterou navštěvoval v letech 1994–2001.

Už během studia se v roce 1993 stal redaktorem deníku Denní Telegraf, později byl vedoucím redakce zpravodajství (1993–1996). V letech 1997–1998 byl tiskovým mluvčím a vedoucím tiskového oddělení Úřadu vlády ČR.

V roce 1998 pracoval v tiskovém odboru Hlavní kanceláře Občanské demokratické strany, jejímž členem se stal už roku 1992. Od roku 1998 byl místostarostou pro oblast financí, investic a bezpečnosti Městské části Praha 6, v roce 2002 se stal starostou a také předsedou Oblastního sdružení ODS Praha 6. Poté zastával postupně řadu funkcí ve stranických orgánech ODS. Od roku 2006 je členem Výkonné rady ODS.

V letech 2006–2010 byl členem Zastupitelstva hlavního města Prahy, předsedou zahraničního výboru a členem finančního výboru.

Do Poslanecké sněmovny se v parlamentních volbách na jaře 2010 dostal díky preferenčním hlasům z devátého místa pražské kandidátky ODS. V počtu preferenčních hlasů skončil na třetím místě pražské kandidátky Občanských demokratů. V poslanecké sněmovně byl členem Zahraničního výboru a Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a vedoucím Stálé delegace do Meziparlamentní unie PS PČR. V souvislosti se svým jmenováním do funkce ministra životního prostředí na všechny své funkce v Poslanecké sněmovně rezignoval a ponechal si pouze zákonodárný mandát. Dnem jmenování také rezignoval na post starosty Prahy 6, v jejímž čele stál přes osm let.

Počátkem roku 2011 se stal ministrem životního prostředí a nahradil Pavla Drobila, který v prosinci 2010 rezignoval v důsledku skandálu na Státním fondu životního prostředí.

Podmínky účasti:
Přednáška je volně  přístupná všem studentům, absoloventům a zaměstnancům VŠE.

Pořadatel:
EKONOM, sdružení studentů ekonomie (www.economix.cz)

Kontakt:
Ing. Zuzana Stará