VŠE podepsala Memorandum o spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí

2012

V pátek 13. dubna 2012 podepsali rektor VŠE prof. Richard Hindls a náměstek ministra zahraničních věcí Ing. Tomáš Dub smlouvu o dlouhodobé spolupráci. Jejím cílem je posílit vzájemně výhodné vztahy mezi oběma institucemi.

Pro Vysokou školu ekonomickou v Praze je rozvoj mezinárodní spolupráce jednou ze zásadních strategických priorit. Hlavními pracovišti školy, která budou smlouvu realizovat, jsou Fakulta mezinárodních vztahů a Centrum evropských studií. Kromě rektora VŠE se proto slavnostního aktu zúčastnili i prorektorka pro zahraniční vztahy a PR prof. Ing. Hana Machková, CSc. a děkan Fakulty mezinárodních vztahů doc. Ing. Štěpán Müller, CSc.

Spolupráce by měla zahrnovat řadu aktivit jak v oblasti vzdělávací, tak v oblasti vědecko-výzkumné. V Memorandu jsou zmíněny např:

• projekty základních a specializovaných vzdělávacích kurzů,
  • odborné stáže a praxe studentů v České republice i zahraničí,
  • výzkum v oblastech společného zájmu, především ve vnějších ekonomických vztazích,
  • výměna znalostí a zkušeností týkajících se organizace výuky v akademických institucích,
  • výměny či společné účasti odborníků na konferencích, symposiích a panelových diskusích.

Hlavními útvary, které budou zajišťovat spolupráci podle tohoto Memoranda na straně MZV, budou Diplomatická akademie, Kancelář strategií a plánování, Odbor dvoustranných ekonomických vztahů a podpory exportu a Odbor mnohostranných ekonomických vztahů.

mzv_memorandum2.jpg