Český den proti rakovině 2012 na VŠE

10. května
2012

Tradiční sbírkově-preventivní akce Ligy proti rakovině Praha se letos koná ve středu 16. května. Žluté květinky bude opět možné zakoupit i v prostorách VŠE na Žižkově.

Zakoupením žluté květinky s oranžovou stužkou za minimální příspěvek 20 Kč mohou studenti či zaměstnanci školy podpořit projekty Ligy, které jsou zaměřené na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologicky nemocných pacientů či podporu výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.

Každý dárce obdrží navíc leták, který letos upozorňuje na nebezpečí nádorového onemocnění ledvin. Organizátoři akce připomínají, že rakovina odhalená v časném stadiu vzniku je léčitelná. Slogan Ligy „Tiká v každé rodině“ je varující, ale pravdivý, neboť každý třetí občan v ČR podle celostátních statistik onemocněl nebo onemocní rakovinou. Prevence a především prevence od raného věku může toto riziko značně omezit.

Projekty Ligy proti rakovině Praha můžete podpořit také odesláním dárcovské SMS nebo příspěvkem na sbírkový účet. Více informací je na www.denprotirakovine.cz nebo v přiloženém letáku.