UK a VŠE hostí vědecký kongres environmentálních ekonomů

5. června
2012

Univerzita Karlova ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou pořádají 19. výroční konferenci Evropské asociace environmentálních ekonomů a ekonomů přírodních zdrojů.

Během třídenního programu zazní na 480 příspěvků, které představí nejnovější výsledky výzkumu z oblasti ekonomických aspektů změny klimatu, znečišťování životního prostředí, čerpání přírodních zdrojů a rozvoje zelených technologií. Plenární řeč přednese světoznámý ekonom prof. William D. Nordhaus z Yale University. Na programu je i několik tematických sekcí organizovaných respektovanými mezinárodními institucemi, včetně Světové banky, Evropské komise a Evropské agentury pro chemické látky.

Konference se koná ve dnech 27. – 30. června 2012 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze a záštitu nad ní převzali předseda vlády Petr Nečas, evropský komisař pro životní prostředí Janez Potočnik a primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Podrobné informace a registrace na http://www.eaere2012.org/.

eaere.jpg