Setkání absolventů k desátému výročí vedlejší specializace Komerční komunikace

25. června
2012

Ve čtvrtek 21. června 2012 se uskutečnilo na Vysoké škole ekonomické v Praze ve Vencovského aule slavnostní setkání absolventů a lektorů u příležitosti desátého výročí výuky vedlejší specializace Komerční komunikace.

Setkání se zúčastnil vzácný host pan Dominic Lyle (generální ředitel EACA – Evropské asociace komunikačních agentur).  Dále byli přítomni doc. Ing. Štěpán Müller, CSc.,MBA (děkan FMV VŠE), Jan Binar (prezident AKA – Asociace komunikačních agentur), Ing. Jiří Mikeš (bývalý ředitel AKA, dnes učitel VŠE), prof. Ing. Dana Zadražilová, CSc. (vedoucí katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací VŠE) a Ing. Milan Postler, Ph.D. (katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací VŠE). Setkání se zúčastnilo 246 absolventů a další lektoři a zástupci VŠE.

Slavnostní setkání moderoval Jiří Mikeš, který přivítal všechny účastníky – absolventy, lektory a hosty. V úvodním vystoupení Milan Postler bilancoval výuku uvedené specializace, mimo jiné zdůraznil, že za uplynulých 10 let úspěšně absolvovalo uvedenou specializaci celkem 541 studentů. V souvislosti s tím bylo obhájeno 281 diplomových prací a 227 absolventů obdrželo Certifikát, který uděluje AKA ve spolupráci s FMV VŠE, pokud student vykoná státní zkoušku z uvedené specializace s prospěchem „výborně“ a obhájí se stejným prospěchem svou diplomovou práci. Již pětkrát po sobě zvítězily týmy studentů z uvedené specializace v národním a poslední dva roky v česko-slovenském finále soutěže Brandstorm, kterou organizuje společnost L’Oréal, a postoupily do světového finále, které se každým rokem v červnu koná v Paříži. Kromě toho se studentské týmy účastní od roku 2009 mezinárodní soutěže AdVenture, kterou pořádá EDCOM (Fond pro vzdělávání v oblasti komerčních komunikací) při EACA.

setkani_kk_2.jpgDěkan Fakulty mezinárodních vztahů Štěpán Müller předal generálnímu řediteli Dominiku Lyle Čestné uznání za spolupráci a rozvoj výuky komerčních komunikací na FMV – VŠE v Praze.

Dominic Lyle v následujícím vystoupení seznámil přítomné s novými trendy v komerčních komunikacích v Evropě a ve světě.

Profesorka Dana Zadražilová poděkovala Jiřímu Mikešovi a Milanu Postlerovi za úspěšných 10 let výuky komerčních komunikací na VŠE v Praze.

V závěru oficiální části slavnostního setkání vystoupil zástupce absolventů Lukáš Otevřel – ředitel agentury Reklamní klinika, kterou po studiu založili absolventi uvedené specializace. Lukáš Otevřel vyzdvihl úzké propojení teorie s praxí a poděkoval za skvělou specializaci, která je jedinečná v celé ČR.

Na oficiální část slavnostního setkání navazoval raut pořádaný katedrou obchodního podnikání a komerčních komunikací ve spolupráci s Fakultou mezinárodních vztahů VŠE.