Microsoft a Procter&Gamble novými partnery VŠE

1. července
2012

Ve středu 27. 6. 2012 podepsal rektor VŠE prof. Hindls smlouvy o partnerské spolupráci se dvěma globálně působícími americkými společnostmi. Jedná se o firmu Microsoft, jež působí v oblasti informačních technologií, a Procter&Gamble, která se specializuje na oblast spotřebního zboží.

Předmětem smlouvy o partnerské spolupráci a podpoře vzdělávání (Education Alliance Agreement) s Microsoftem je zajistit přístup Vysoké školy ekonomické v Praze k programům a nástrojům, které podpoří kvalitu vzdělávání v oblasti nejnovějších trendů ICT. Microsoft zároveň pomůže zvýšit efektivitu jejich využití ve vzdělávání, včetně možnosti jejich integrace do školního informačního systému.

Vzájemně dohodnuté programy budou zaměřeny na hlavní strategické oblasti, jakými jsou podpora transformace vzdělávání (Helping Transform Education), podpora lokálních inovací (Fostering Local Innovation), nabídka pracovních příležitostí a dalších možností (Enabling Jobs& Opportunities) atp.

Microsoft zajistí certifikovaná školení pro učitele a studenty v oblasti nových technologií a metod (MS certifikace MSITA, DreamSpakr), a podpoří jejich případné začlenění do vzdělávacího procesu. Na Fakultě mezinárodních vztahů bude realizován pilotní projekt na využití systému sjednocené komunikace Office 365. Office 365 zahrnuje také aplikace Lync (elektronické konference, hlasová či audiovizuální komunikace) a SharePoint (týmové weby, které již FMV dlouhodobě používá).

Microsoft nabízí možnost užší spolupráce se studentskými organizacemi (např. CEMS Club, Honors Academia, Buddy System) a odbornými studentskými kluby a podpoří zdravotně postižené studenty prostřednictvím Střediska handicapovaných studentů.

Za Microsoft podepsal smlouvu generální manager Microsoft CZ, Ing. Roman Cabálek.

SmlouvaPaG_250.jpgSpolečnost Procter&Gamble má v České republice řadu aktivit. K nejznámějším patří výroba pracích prášků (např. Ariel, Tide, Bonux), prostředků na mytí nádobí (Jar), čistících prostředků (Mr.Proper), aviváží, deodorantů a antiperspirantů v Rakovníku. Rakona vyváží více než 85% procent své produkce a patří k nejvýznamnějším exportérům.  Na českém trhu společnost také prodává známé globální značky Pampers, Gilette, Duracell, Pringles a mnoho dalších.

Vzhledem k tomu, že P&G patří k významným zaměstnavatelům absolventů VŠE, rozhodla se firma navázat na dílčí projekty, které již na VŠE realizovala v minulých letech, a stát oficiálním partnerem školy. Společnost bude zejména spolupracovat s Fakultou podnikohospodářskou v rámci programu CEMS a vedlejší specializace Marketing a Fakultou mezinárodních vztahů.

Smlouvu podepsal jednatel společnosti Procter & Gamble Czech Republic s.r.o. ing. Viliam Trška.

Fotografie č. 1: Generální manager Microsoft CZ, Ing. Roman Cabálek s rektorem VŠE prof. Ing. Richardem Hindlsem, CSc., dr.h.c.
Fotografie č. 2: Zleva prorektorka prof. Ing. Hana Machková, CSc., jednatel P&G Ing. Viliam Trška, rektor VŠE prof. Hindls a absolventka VŠE Ing. Martina Kořínková, P&G Business Intelligence – Customer