Za doc. Ing. Jiřím Havlem, CSc.

12. července
2012

Vedení Vysoké školy ekonomické v Praze s lítostí oznamuje, že dne 8. července 2012 zemřel ve věku 54 let doc. Ing. Jiří Havel, CSc., člen Správní rady VŠE.

Doc. Jiří Havel byl absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a v letech 1982 až 1991 zde působil i jako odborný asistent a pedagog. Později vyučoval ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde také v roce 1997 získal hodnost docenta ekonomie. V roce 2006 zastával funkci místopředsedy vlády České republiky pro ekonomiku a od roku 2009 byl poslancem Evropského parlamentu a členem jeho rozpočtového výboru. Byl uznávaným ekonomickým odborníkem nejen v České republice, ale i v zahraničí. Od roku 2008 působil také jako člen Správní rady Vysoké školy ekonomické v Praze.

Čest jeho památce.