Mezinárodní jazykové zkoušky na VŠE

8. září
2012

Studenti VŠE mají možnost složit přímo ve škole mezinárodně uznávané jazykové zkoušky. Katedra anglického jazyka je autorizovaným zkušebním centrem pro všechny typy zkoušek Cambridge ESOL Examination a Katedra románských jazyků je autorizovaným centrem pro zkoušky z ekonomické francouzštiny a španělštiny.

V roce 2010 získala Katedra anglického jazyka FMV VŠE statut autorizovaného zkušebního centra pro všechny typy mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek Cambridge ESOL Examinations. Zkoušky Cambridge ESOL skládají každý rok 3 miliony lidí ze 130 zemí. V české republice patří zkoušky Cambridge už mnoho let k nejpopulárnější jazykovým zkouškám. Jedná se o tři úrovně zkoušky Business English Certificate (BEC Preliminary, Vantage a Higher), zkoušku z finanční angličtiny International Certificate in Financial English (ICFE) a zkoušku z právnické angličtiny International Legal English Certificate (ILEC). Katedra anglického jazyka zajišťuje výuku angličtiny založenou na modulárním systému výuky, kdy v rámci studijních programů jednotlivých fakult nabízí kombinaci několika dvousemestrálních modulů dle výběru studentů a připravuje tak případné zájemce na zkoušky. V tomto semestru jsou termíny pro přihlašování následující:

  • CAE (22. 9. 2012) do úterý 11. 9. 2012
  • FCE (20. 10. 2012) do úterý 9. 10. 2012
  • BEC Vantage a Higher (10. 11. 2012) do úterý 30. 10. 2012

Více informací: kaj.vse.cz.

Katedra románských jazyků je jediným autorizovaným místem v ČR pro zkoušky z obchodní a ekonomické španělštiny Obchodní a průmyslové komory v Madridu a Obchodní komory v Paříži. Po úspěšném složení písemné a ústní zkoušky mohou studenti získat:

  • Certificado Básico del Espaňol de los Negocios / Certificado Básico del Espaňol de Turismo
  • Certificado Superior del Espaňol de los Negocios / Certificado Superior del Espaňol de Turismo
  • Diploma del Espaňol de los Negocios
  • Diplôme de Français Professionnel des Affaires, niveau C1

Více informací: kroj.vse.cz.