Globální aliance CEMS uspěla ve Financial Times Ranking 2012

17. září
2012

Opakovaný úspěch programu CEMS Master’s in International Management v žebříčku Financial Times potvrzuje jeho postavení jako nejvíce internacionalizovaného programu ve svém oboru na světě.

Z hlediska internacionalizace byl program CEMS MIM, který je součástí navazujícího magisterského oboru International Management Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, opakovaně oceněn jako nejlepší program na světě podle kombinace následujících kritérií: internacionalizace školy, studentů a vedení, mobilita absolventů a mezinárodnost výuky. Program studuje největší skupina studentů v rámci žebříčku (907 v akademickém roce 2011/2012 a nyní již přes 1 000 studentů). Je také jediným skutečně globálním programem, protože je realizován na čtyřech kontinentech – v Evropě, Asii, Austrálii a Americe.

Celkově se program CEMS MIM umístil na 3. pozici celosvětového žebříčku magisterských oborů managementu prestižního deníku Financial Times za rok 2012 za programy partnerských škol VŠE, Universtitou St. Gallen (Švýcarsko) a ESCP Europe (Francie).

Programy čtyř z celkem 27 členských škol strategické aliance CEMS se zařadily do první desítky žebříčku, přičemž mezi celkem 70 hodnocenými školami se umístilo 18 z nich, včetně programu Podniková ekonomika a management Fakulty podnikohospodářské VŠE na 63. místě na světě. Téměř polovina z oceněných škol je partnerskými univerzitami VŠE.

Členské školy CEMS MIM – partnerské univerzity VŠE

Země

Austrálie

University of Sydney / Faculty of Economics and Business

Belgie

Université catholique de Louvain / Louvain School of Management (LSM)

Brazílie

Escola de Administração de Empresas de São Paulo / Fundação Getulio Vargas (FGV-EAESP)

Čína

Hong Kong University of Science and Technology / School of Business and Management

Čína

Tsinghua University / School of Economics and Management (Peking)

Dánsko

Copenhagen Business School (CBS)

Finsko

Aalto University School of Economics (Helsinki)

Francie

HEC Paris / Grande École (Jouy en Josas)

Irsko

University College Dublin / Michael Smurfit Graduate Business School

Itálie

Università Commerciale Luigi Bocconi di Milano

Japonsko

Keio University (Tokyo)

Kanada

University of Western Ontario / Richard Ivey School of Business (London, Ontario)

Maďarsko

Corvinus University of Budapest / Faculty of Business Administration

Německo

Universität zu Köln / Wirtschafts- und Sozialwissenschaftliche Fakultät
(University of Cologne / Faculty of Economics, Management and Social Sciences)

Nizozemí

Erasmus Universiteit Rotterdam / Rotterdam School of Management (RSM)

Norsko

Norwegian School of Economics (NHH) (Bergen)

Polsko

Warsaw School of Economics (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SGH)

Portugalsko

Universidade Nova de Lisboa / Nova School of Business and Economics

Rakousko

Wirtschaftsuniversität Wien (Vienna University of Economics and Business)

Rusko

St. Petersburg State University / Graduate School of Management

Singapur

National University of Singapore

Španělsko

ESADE (Universitat Ramon Llull, Barcelona)

Švédsko

Stockholm School of Economics

Švýcarsko

Universität St. Gallen (University of St. Gallen)

Turecko

Koç University / Graduate School of Business, College of Administrative Sciences  (Sariyer, Istanbul)

Velká Británie

London School of Economics and Political Science

Internacionalizace studia, výuky i vědy a výzkumu patří mezi klíčové strategické priority VŠE. Škola má více než 170 partnerských univerzit na celém světě a vyučuje dva bakalářské programy, šest navazujících magisterských a jeden program typu MBA v cizích jazycích (angličtina, francouzština, ruština). Byla opakovaně oceněna jako nejlepší vysoká škola ve střední a východní Evropě v rámci hodnocení EDUNIVERSAL Business School Rankings.