Basketbalový turnaj O pohár rektora VŠE 2012

17. září
2012

První ročník mezinárodního basketbalového turnaje žen O pohár rektora VŠE uspořádal klub BLK VŠE Praha o víkendu 8. – 9. září 2012 v hale Na Třebešíně za účasti týmů z Německa – mistr Bundesligy pro rok 2011 BK Wildcats Wolfenbuttel, ze Slovenska přijal pozvání 5. tým tamní nejvyšší soutěže BK Cassovia Košice a z české nejvyšší soutěže tým BK Studánka Pardubice.

Do nedělního finále se probojovaly dívky z VŠE a tým Wildcats. Náš tým po opatrném začátku prohrával až o 20 bodů, zlepšenou hrou ve druhém poločase však favorita ještě potrápil:
Wildcats Wolfenbuttel – BLK VŠE Praha 82 : 73 (52 : 38)

V zápase o 3. místo pak tým Pardubic porazil dívky z Košic těsným rozdílem 3 bodů:
BK Studánka Pardubice – BK Cassovia Košice 67 : 64 (44 : 29)

Nedělní program sledovalo téměř 50 dětí z dětských domovů ze Zruče nad Sázavou, Žatce, Unhoště, Mašťova, Litoměřic a Ústí nad Labem, pro které dívky z VŠE v sobotu nachystaly společný trénink a soutěže ve sportovním centru Cafex Rakovník. Děkujeme organizátorům i týmu VŠE – rozzářené oči dětí při nedělním předávání cen a upomínkových předmětů v hale Na Třebešíně byly tou nejlepší odměnou.

Finálovému utkání přihlížel a ceny předával rektor VŠE prof. Richard Hindls v doprovodu prorektorů prof. Stanislavy Hronové a prof. Jindřicha Soukupa.

Celý prodloužený víkend mapovala reportáž ČT, která byla vysílána v Brankách, bodech, vteřinách ČT 11. září 2012.