Atletka Jitka Bartoničková se zúčastnila OH v Londýně

4. října
2012

Jitka Bartoníčková je studentkou Fakulty financí a účetnictví a také úspěšnou reprezentantkou České republiky v atletice. Společně s kolegyněmi ze stejné tréninkové skupiny s názvem „Rychlý holky“ vybojovala na Olympijských hrách 2012 7. místo ve štafetě 4×400 m. Měsíc před olympijskými hrami získaly atletky ve stejném složení štafety bronzovou medaili na Mistrovství Evropy v Helsinkách.

Jitka Batoníčková říká: „Olympiáda pro mě byla velkým zážitkem. Možnost reprezentovat Českou republiku na této světové sportovní akci je snem každého sportovce a pro mě byla premiérou. Oproti mistrovství Evropy či světa v atletice byla pro mě olympiáda mimo jiné výjimečná tím, že jsem zde potkávala sportovce i z jiných sportovních odvětví. Závodit na olympiádě s sebou přineslo i možnost bydlet v olympijské vesnici. Jednalo se o hermeticky uzavřenou oblast, kam se dostali jen závodníci s doprovodem, organizátoři a dobrovolníci, starající se o chod celé olympiády. Dobrovolníků byly tisíce a všichni byli přátelští a ochotni nám pomoci. Ve vesnici jsme našli vše potřebné – obrovskou jídelnu, posilovnu, obchod se suvenýry, poštu, nemocnici, květinářství, kadeřnictví, internetový koutek, herní koutek atd. Olympiáda v Londýně byla velmi dobře zorganizovanou akcí a výjimečná velkým množstvím horlivě fandících diváků. Vždyť jen na atletickém stadionu jich bylo 80 000! To se pak běží „skoro samo“.