Tým VŠE druhý v hokejové bitvě univerzit

25. října
2012

V Praze se 16. října 2012 konal další ročník Hokejové bitvy univerzit. Tentokrát se celý turnaj uskutečnil najednou, aby si fanoušci užili napínavý sportovní den. Koncept utkání byl upraven. Zápasy byly zkráceny na 2 x 15 minut v základní části a 3 x 15 minut ve finále. Mezi jednotlivými zápasy probíhaly na ledě nejrůznější soutěže. Na fanoušky VŠE pak v útrobách haly čekala stylová VŠE Zóna. Vítězem druhého ročníku Hokejové bitvy se nakonec stal výběr UK, který ve finále porazil tým VŠE.

Vše začalo již v odpoledních hodinách. V prvním semifinálovém zápase se utkaly týmy UK a ČZU. Právě zemědělci hned zkraje UKáčko potrápili, ale z postupu do finále se nakonec radoval výběr Univerzity Karlovy. Druhý semifinálový zápas byl pro fanoušky VŠE o dost zajímavější, protože se na ledě strhla semifinálová bitva mezi VŠE a ČVUT. Tyto dva týmy na sebe narazily při Hokejové bitvě vůbec poprvé a zápas to byl nadmíru kvalitní. Hlediště se pomalu začínalo plnit bílou barvou a všichni s napětím očekávali postup VŠE do finále. Aby ne, když zápas odstartoval rektor VŠE prof. Richard Hindls jednoduchými slovy „Jsme tu proto, abychom vyhráli!“ I přes obrovské nervy na konci druhé půle – deset sekund do konce, vyloučení na straně VŠE, šest hráčů ČVUT na ledě a vhazování v obranné třetině VŠE – se podařilo skóre udržet a výsledkem 2:1 postoupila Ekonomka.

Po tomto náročném semifinálovém utkání se všichni přesunuli do VŠE Zóny, kde proběhla show šestinásobného mistra světa ve footbagu a studenta VŠE Honzy Webera. Dál se tu mohli fanoušci potkat s hráči, zasoutěžit si o ceny nebo si pořídit fanouškovský balíček a vybavit se nejrůznějšími fandícími pomůckami. Populární bylo také malování na obličej. Skalní fanoušci vše pojali velmi vážně a z malování na obličej bylo malování na tělo.

Do finálového zápasu šli všichni vybaveni a připraveni na maximální podporu svého týmu – týmu VŠE. Bílá barva z tribuny přímo zářila a fanoušci byli ve varu. Hokejisté týmu VŠE nastoupili v týmových papírových helmách, čímž si získali fanoušky i ostatních univerzit. Zápas to byl výborný, atmosféra téměř dokonalá, jen síly na ledě už moc nezbylo. Univerzita Karlova nakonec přestřílela tým VŠE 4:1 a obhájila tak titul mistra pražských univerzit. „Příští rok jim to spočítáme!“ řekl po zápase kapitán výběru VŠE Michal Černý. „Atmosféra byla skvělá, fanoušci nám dali maximum, za rok je odměníme vítězstvím,“ dodal kapitán.

Celou akci zakončila afterparty pod taktovkou DJ Rockstara, kde se vymýšlela týmová taktika na příští rok.

Velký dík patří hokejistům, fanouškům, organizátorům a samozřejmě celé VŠE za podporu.