8. ledna
2013

Úspěšná spolupráce mezi společností Škoda Auto a.s. a programem Honors Academia pokračuje od začátku listopadu 2012 projektem Elektromobilita. Po dobu jednoho roku budou vybraní studenti Honors Academie pracovat na strategickém projektu, jehož cílem je nalézt potenciální obchodní příležitosti v oblasti elektromobility.

Nastupující trendy v automobilovém průmyslu jasně ukazují, že elektromobilita bude nedílnou součástí našich budoucích životů. Právě proto se v této oblasti Škoda Auto a.s. rozhodla navázat na předchozí spolupráci s univerzitami.

Studenti Honors Academie mají za úkol představit strategickému managementu společnosti Škoda Auto a.s. návrh business modelu elektromobility. Očekává se kreativní a odpovědný přístup k zadaným tématům, nápadité myšlení a uplatnění strategie „modrého oceánu“ v novém tržním segmentu. Studentům byl také zapůjčen prototyp elektromobilu Škoda Octavia k půlročnímu užívání. Mohou si tak sami reálně vyzkoušet, jak se elektromobil řídí, zjistit jeho specifické vlastnosti, a zároveň lépe proniknout do problematiky elektromobility a blíže porozumět potenciálním zákazníkům. Sama společnost Škoda Auto a.s. získá ze zkušebních jízd cenná data pro vývoj příštích generací elektromobilů.

Vůz byl projektovému týmu pod vedením garanta Honors Academie prof. Ing. Ivana Nového, CSc. slavnostně předán v Mladé Boleslavi Ing. Romanem Havláskem, ředitelem servisních služeb Škoda Auto. Při intenzivním školení řidičů na autodromu v Sosnové se studenti seznámili se specifiky používání elektromobilu, který je možné nabíjet z běžné zásuvky. Komfortní řízení zúčastněné velice příjemně překvapilo. Projektový tým již s plným nasazením pracuje na úkolech, aby v listopadu 2013 mohl vedení automobilky předložit projekt, který by mohl být inspirací pro úspěšnou realizaci projektu v praxi.

Program Honors Academia je vzdělávací a tréninkový program určený pro talentované studenty se zájmem o rozvíjení svých znalostí a dovedností. Součástí programu je výuka atraktivních předmětů vyučovaných pouze v rámci studia HA, zpracování projektu v partnerské firmě, tematické přednášky či například tzv. best practice. Více informací dostupných na www.honors.cz

Škoda Auto, a.s. je partnerem Vysoké školy ekonomické v Praze a korporátním partnerem mezinárodní aliance CEMS.