Latinskoamerický večer na VŠE

2013

Ve čtvrtek 18. dubna 2013 se na VŠE koná 2. Latinskoamerický večer. Akci organizuje Centrum latinskoamerických studií (CLAS) ve spolupráci s velvyslanectvími Argentiny, Brazílie, Kuby, Chile, Mexika, Peru, Uruguaje a Venezuely v Praze a velvyslanectvími Dominikánské republiky v Bruselu a Hondurasu v Německu. Cílem je seznámit účastníky s ekonomickým potenciálem Latinské Ameriky a přiblížit její kulturu a tradice.

Latinskoamerický večer na VŠE se bude konat od 18:00 ve Vencovského aule. Během celého večera bude představen potenciál deseti latinskoamerických zemí s doprovodným kulturním představením. První ročník, který proběhl v loňském roce, byl velmi úspěšný – zúčastnilo se jej více jak pět set návštěvníků z řad studentů i široké veřejnosti.

Hlavním cílem akce je propagace různých zemí Latinské Ameriky a posílení jejich dobrého jména v České republice. Nezaměřuje se pouze na ekonomické aspekty, ale seznamuje účastníky s latinskoamerickým folklórem a gastronomií.

Latinskoamerický večer organizuje CLAS ve spolupráci s osmi velvyslanectvími, jež jsou sdružena ve Skupině latinskoamerických velvyslanců (GRULAC) v České republice a dvěma latinskoamerickými konzuláty v Praze. Samotní velvyslanci jednotlivých států vždy představí současnou situaci své země.

Návštěvníci druhého ročníku Latinskoamerického večera na VŠE budou moci shlédnout vystoupení andské hudby s flétnami pod vedením slavného hudebníka Vlada Ulricha, dále ukázku mayského indiánského tance z Hondurasu, stejně tak uruguayského canombe. V neposlední řadě budou moci vidět ukázky tanga, capoeiry, merengue, taneční skupiny mexického folklóru či afrovenezuelskou show.

Nakonec budou moci účastníci Latinskoamerického večera ochutnat různé gastronomické speciality z Latinské Ameriky a nápoje typické pro reprezentované země. Před i po hlavním programu večera budou mít také možnost získat více informací o zúčastněných zemích u informačních stolků v předsálí auly.

VŠE si velice váží podpory latinskoamerických velvyslanectví a oceňuje zejména výbornou spolupráci s Centrem latinskoamerických studií. CLAS působí při Národohospodářské fakultě a jeho cílem je rozvoj vědecko-výzkumné a pedagogické spolupráce se zeměmi Latinské Ameriky. Hlavní projektem je dvouletý navazující magisterský studijní obor v angličtině „Master of Economic and Regional Studies of Latin America“.

Na Latinskoamerický večer je třeba se registrovat na http://clas.vse.cz/registrace-na-latinskoamericky-vecer-na-vse-2013/