Prof. Richard Hindls byl zvolen rektorem roku

2013

Volbu „Rektora roku ve školním roce 2012/2013“ zorganizovala Česká studentská unie (ČeSU). Internetového hlasování se zúčastnilo téměř 21 000 studentů. Rektor VŠE získal první místo před rektory Ostravské univerzity a VUT Brno.

Hlasování probíhalo od 6. listopadu 2012 do 11. ledna 2013 prostřednictvím internetové stránky www.FakultaRoku.cz, kde hlasovalo celkem 20 734 respondentů. Vítězem se stal rektor, jehož vysoká škola získala nejvíce kladných hlasů po přepočtení na počet studentů školy. Přepočet studentů byl zvolen jako kritérium, které umožní získat objektivní výsledky a nebude diskriminovat školy s menším počtem studentů.

Prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr.h.c. vykonává funkci rektora Vysoké školy ekonomické v Praze od roku 2006 a zakončí své druhé funkční období 31. ledna 2014. Titul rektora roku chápe nejen jako ocenění svého dlouholetého působení ve škole a v akademickém světě, ale i jako výraz ocenění všech šesti fakult VŠE, jejichž studenti se do hlasování zapojili.