Nápad roku 2013

26. dubna
2013

Fakulta podnikohospodářská při Vysoké škole ekonomické v Praze vyhlásila šestý ročník soutěže Vodafone Nápad roku. Soutěž je určena pro všechny, kdo mají „na papíře“ nebo ve fázi rozjezdu zajímavý podnikatelský nápad a chtějí pomoci s jeho uvedením do praxe. Uzávěrka je 10. května 2013.

V letošním ročníku se mohou soutěžící přihlásit do tří kategorií, z nichž dvě jsou přímo určené studentům. Vedle hlavní kategorie Vodafone Nápad roku jde o kategorii Ekonom Student podnikatel pro studentský podnikatelský záměr s největším potenciálem a o kategorii HTC Startup roku pro nejlepší již realizovaný studentský projekt. Přihlášené projekty bude posuzovat porota složená ze zkušených investorů, podnikatelů, manažerů, i  zástupců médií. O úspěšnosti projektu v soutěži rozhodne především jeho proveditelnost v praxi, potenciál dalšího růstu, kvalita zpracování a originalita. V rámci finálového kola bude navíc hodnocena i osobnost uchazeče. Šanci uspět tak bude mít každý bez ohledu na dosavadní zkušenosti s podnikáním.

Vítěz loňského ročníku soutěže je absolvent VŠE v Praze Michal Zwinger, absolvent oboru International Management/CEMS MIM (proklik http://cemsmim.vse.cz/),. Michal Zwinger zvítězil s nápadem na  online aplikaci pro výuku rychlého čtení Rozečti.se. Podle autorů projektu může každý uživatel dosáhnout díky aplikaci zvýšení rychlosti čtení o „100 procent a více“.

Do soutěže Vodafone Nápad roku 2013 se mohou se svými projekty hlásit jak jednotlivci, tak i týmy, a to do 10. května 2013. Součástí přihlášky podané přes stránky http://www.napadroku.cz musí být podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je ve stádiu přípravy, realizace po dobu kratší než dva roky.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách http://www.napadroku.cz