Přednáška nositele Řádu britského impéria za zásluhy o ekonomii W. Buitera na VŠE

29. května
2013

Dne 4. června 2013 se od 15.00 bude v posluchárně RB 101 konat přednáška významného ekonoma Willema Buitera, Global Chief Economist Citi, na téma: „Co může za žalostný výkon evropské ekonomiky a jak z toho ven?”. Přednášku organizuje Fakulta financí a účetnictví.

Program:

14.30 Registrace a občerstvení
15.00 Přednáška Willema Buitera v anglickém jazyce
15.45 Otázky a odpovědi

Vstup na akci pro studenty, absolventy a zaměstnance VŠE je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě vás žádáme o registraci na adrese: http://f1.vse.cz/citi

Willem Buiter nastoupil do Citi Bank v lednu 2010 jako hlavní ekonom. Patří k nejvýznamnějším světovým makroekonomům – dříve byl profesorem politické ekonomie na partnerské vysoké škole VŠE London School of Economics (LSE) a má za sebou rozsáhlou publikační činnost v oboru. Jeho příspěvky byly publikovány v odborném tisku a je autorem řady knižních publikací. V letech 2005 až 2010 působil u společnosti Goldman Sachs jako globální poradce jejích klientů. Předtím, v letech 2000 až 2005, pracoval Willem Buiter jako hlavní ekonom Evropské banky pro obnovu a rozvoj a v letech 1997 až 2000 působil jako zakládající externí člen Komise pro monetární politiku Bank of England. Působil jako poradce MMF, Světové banky, Meziamerické rozvojové banky a Asijské rozvojové banky, Evropské komise a také jako poradce řady bank a ministerstev financí.

Willem Buiter zastával i řadu dalších předních akademických funkcí, mimo jiné Cassel Professor of Money & Banking na LSE v letech 1982 až 1984, profesor ekonomie na Yaleově univerzitě v USA v letech 1985 až 1994 a profesor mezinárodní makroekonomie na Cambridgeské univerzitě v letech 1994 až 2000. Willem Buiter je držitelem titulu B.A. v oboru ekonomie z Cambridgeské univerzity a titulu PhD. v ekonomii z Yaleovy univerzity. Od roku 1998 je členem Britské akademie a v roce 2000 získal Řád britského impéria (třídy Commander) za zásluhy o ekonomii.

Pozvánka ke stažení: zde