Studenti se potkávají pod volejbalovou sítí při reprezentaci svých fakult

19. června
2013

V letošním akademickém roce Centrum tělesné výchovy a sportu připravilo pro studenty školy sportovní zájmovou aktivitu s možností reprezentovat své fakulty.  Byl vypsán 1. ročník Volejbalové ligy VŠE. Po zveřejnění a propagaci soutěže následný zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů dívek i mužů začaly plnit zájemci.

Se zahájením zimního semestru se týmy stabilizovaly a před zahájením soutěžních utkání organizovaly i vlastní přípravné tréninky. Zájem a aktivní přístup studentů reprezentovat své fakulty předurčil založení nové tradice volejbalové aktivity na VŠE. Zájmem o soutěž byl umocněn studenty, kteří jako fanoušci přišli podpořit své reprezentanty fakult na většinu utkání. V průběhu soutěže přišli podpořit při utkáních své studenty i akademičtí představitelé fakult.

K úspěšnému zahájení soutěže napomohla též podpora ze strany děkanů fakult. Pro týmy dívek i mužů svých fakult poskytli finanční prostředky na nákup dresů. Reprezentační dresy byly pořízeny ve škále oficiálních barev jednotlivých fakult s potiskem loga a názvu fakulty.

Vlastní soutěž probíhala ve Sportovní hale VŠE Na Třebešíně a byla dle očekávání velmi vyrovnaná a bojovná. Všechny fakultní týmy dívek i mužů se snažily o co nejlepší výsledek a tím i bodových zisků pro svůj tým do výsledkové tabulky.

Ukončený 1. ročník Volejbalové ligy VŠE ukázal, že na VŠE studují studenti volejbalisté, kteří v souběhu se svými studijními povinnostmi jsou ochotni svým volejbalovým umem přispět ke kvalitní týmové reprezentaci a dobrému jménu své fakulty i na sportovním kolbišti.

To ocenili i děkani fakult, kteří po ukončení soutěže pozvali své vítězné týmy obou kategorií ke slavnostnímu ocenění s předáním upomínkových plaket. Plakety k ocenění poskytla Nadace Preciosa jako dar škole.

Věříme, že tento projekt sportovní zájmové aktivity přispěje vedle vzdělávacího procesu a dalších aktivit k naplnění kréda studentského života na Vysoké škole ekonomické v Praze. Příznivé hodnocení studentů 1. ročníku Volejbalové ligy VŠE je závazkem pro organizátory a výzvou pro organizování ročníků dalších.

Více o Volejbalové lize VŠE a fotogalerie ze setkání děkanů s vítěznými týmy 1. ročníku naleznete zde.

Po ukončení 1. ročníku VL VŠE napsali studenti vítězných týmů:

Za dívky Petra Pištěková (FFÚ)

První ročník Volejbalové ligy VŠE je za námi!

Akademický rok 2012/2013 se stal historicky prvním rokem, ve kterém se pod volejbalovou sítí poprvé proti sobě postavili zástupci jednotlivých fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. Událost, která nemá na naší škole obdoby, byla premiérově zkušební a mnoho z nás nevědělo co od ní očekávat, ale povedla se na jedničku. Zájemců o tento druh kolektivního sportování se přihlásilo dostatek, úroveň ligy byla velice dobrá a celkově akce sklidila velký úspěch. Volejbalová liga VŠE však nebyla jen o hře, při zpestření semestru na hřišti jsme se také seznámili s novými tvářemi ze své fakulty a utvořili dobré kolektivy. Velké díky za všechny účastníky patří iniciátorovi celé sportovní akce PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi, za skvělé a velmi propracované zorganizování.

A jak vše vlastně probíhalo na hřišti? Ženské části ligy již od začátku vévodily hráčky z Fakulty financí a účetnictví, které po podzimní části obsadily s přehledem první místo tabulky, pouze s jedním prohraným setem. Průběžné pořadí před vánoční pauzou: 2. místo družstvo z Fakulty podnikohospodářské, 3. místo Fakulta mezinárodních vztahů a o 4. až 5. pozici se dělila děvčata stejným počtem bodů z Fakulty informatiky a statistiky a Národohospodářské fakulty.

S novým semestrem se všechna družstva těšila na odvetnou jarní část celé ligy. Mírná rivalita mezi fakultami dodala soutěži ten pravý náboj a chuť vyhrávat. Avšak pořád převládala přátelská atmosféra ve znamení hesla „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“  Utkání byla velmi vyrovnaná, dokonce i FFÚ ztratila svou prozatím stoprocentní úspěšnost a při zaváhání prohrála s FPH svůj jediný zápas sezóny. Ale i přesto byl výkon fakulty přesvědčivý a děvčata se mohou radovat z historicky prvního titulu z bojů mezi fakultami VŠE. Ostatní utkání jarní části nabízela divákům znovu velmi napínavá střetnutí, ze kterých v této části nakonec vybojovaly tři týmy stejný počet bodů – jednalo se o FMV, FPH a FIS.

Konečné pořadí 1. ročníku VL VŠE, počítáno za oba semestry dohromady, nakonec do čela tabulky vyhouplo Fakultu financí a účetnictví, druhé místo zaslouženě patřilo Fakultě podnikohospodářské, pomyslný bronz si odnášejí děvčata z Fakulty mezinárodních vztahů, čtvrtou příčku vybojovala Fakulta informatiky a statistiky a na těsném pátém místě je družstvo z Národohospodářské fakulty.

Při tomto malém ohlédnutí za celou první úspěšnou sezónou Volejbalové ligy VŠE se již moc těšíme na další pokračování, kdy znovu oblékneme dresy v barvě našich fakult a vydáme se do boje. Tímto také lákáme nové zájemce do našich řad. Chce-li někdo okusit atmosféru této soutěže a zapojit se do skvělých kolektivů a celkového volejbalového dění na škole, neváhejte. Budete vítáni! Volná místa jsou k dispozici a již v dalším semestru můžete i Vy pomoci své fakultě k reprezentaci.

Setkání doc. Ing. P. Dvořáka, Ph.D. s vítězným týmem dívek Fakulty financí a účetnictví

Za muže Tomáš Cejnar (FPH)

Letošní ročník Volejbalové ligy VŠE je za námi.  Hráči hájili po celý akademický rok barvy své fakulty a snažili se získat co nejvyšší počet setů, aby se jejich fakulta stala vítězem prvního ročníku Volejbalové ligy VŠE. Soutěž byla rozdělena na podzimní a jarní kolo, takže každá fakulta odehrála 8 utkání. Hrálo se systémem každý s každým a za každý vyhraný set získala fakulta 1 bod do tabulky.

Po podzimní části byla soutěž mužů velmi vyrovnaná. O vyrovnanosti svědčí i to, že první čtyři fakulty byly naskládány v rozmezí 2 bodů.  Vedla Fakulta informatiky a statistiky (FIS), ale pouze o skóre před Fakultou podnikohospodářskou (FPH). Na zaváhání vedoucího dua čekala Fakulta mezinárodních vztahů (FMV), která musela odvracet útok Národohospodářské fakulty (NF). Již větší bodovou ztrátu nabrala Fakulta financí a účetnictví (FFÚ).

Ve druhém výukovém týdnu se rozběhlo jarní kolo, které mělo definitivně rozhodnout, kdo se stane historicky prvním vítězem Volejbalové ligy VŠE. Los ligy byl velmi neúprosný a hned v prvním kole svedl proti sobě vedoucí duo. Tento zápas zvládla lépe FIS v poměru 2:1, čímž oplatila hráčům FPH podzimní prohru, a odskočila soupeři v tabulce o 1 bod, který mohl být v konečném účtování velmi důležitý. Tomu nahrával i fakt, že hráči FPH nebyli schopni vyhrát za 3 body. Jenže hráči FIS také poztráceli nějaké body, ale neustále si udržovali mírné vedení.  Bylo jasné, že o konečném pořadí se rozhodne až v posledním zápase jednotlivých týmů. Jako první odehráli svůj poslední zápas hráči FPH, kteří porazili hráče NF hladce 3:0 a předstihli hráče FIS ve vedení. Jenže FIS měla ještě zápas k dobru a pohled na tabulku byl jasný. Pokud hráči FIS jakkoliv zvítězí, stanou se vítězi, naopak pokud jakkoliv prohrají, z vítězství se budou radovat hráči FPH. Poslední zápas FIS byl jako na houpačce. První set jasně ovládli hráči FFÚ, ve druhém setu se hráči FIS vzpamatovali a zničili hráče FFÚ. O vítězi utkání a koneckonců i o konečném pořadí rozhodl rozhodující třetí set. Ten zvládli lépe volejbalisté FFÚ a radovali se z vůbec prvního vítězství v sezóně. Kromě nich se samozřejmě radovali i hráči FPH, kteří se tak stali vítězi prvního ročníku Volejbalové ligy VŠE.

Na tomto místě je třeba poděkovat organizátorovi soutěže panu Boštičkovi (CTVS) za důkladnou přípravu a koordinaci hladkého průběhu soutěže. Dále je třeba poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili letošního ročníku a sehráli velmi kvalitní utkání. Další ročník vypukne opět se začátkem nového semestru.

Setkání prof. Ing. J. Vebera, CSc. s vítězným týmem mužů Podnikohospodářské fakulty