Letní kurz českého jazyka pro studenty Erasmus

27. srpna
2013

Již třetím rokem pořádalo Oddělení zahraniční styků na Vysoké škole ekonomické intenzivní jazykový kurz českého jazyka (EILC). Tyto kurzy jsou organizovány v rámci programu Erasmus a jejich cílem je poskytnout zahraničním výměnným studentům základní znalost jazyka hostitelské země.

Kurz na VŠE se konal v termínu od 5. do 23. srpna 2013  a zúčastnilo se jej 22 studentů  z 11 zemí (např. z Maďarska, Francie, Španělska, Finska, Portugalska a dalších). Výuka byla zajištěna interními i externími učiteli VŠE, kteří se specializují na výuku českého jazyka pro cizince.

Během tří týdnů účastníci absolvovali celkem 80 hodin výuky, která zahrnovala nejen  hodiny gramatiky a konverzace, ale byla doplněna i společenským a kulturním programem, jež na celou výuku navazoval. Díky promítání filmů zachycujících určitá období českých dějin (Lidice, Ve stínu, Pelíšky, Kolja) se také studenti měli možnost seznámit s naší minulostí. Nechyběla ani prohlídka Prahy, návštěva Kutné Hory, výlet do pražské zoologické zahrady či návštěva výstavy Alfonse Muchy. Jedné z akcí se ujal i Buddy System a připravil pro studenty akci Free Hugs a Free cooking v ulicích Prahy. V posledním týdnu byla pro studenty připravena večerní plavba po Vltavě a týmová soutěž o známých českých osobnostech.

Na závěr celého kursu obdržel každý účastník certifikát dokládající dosaženou úroveň znalosti českého jazyka.

Více informací o kurzu jsou k dispozici na webové stránce: http://ozs.vse.cz/english/eilc/