4. výroční setkání IB Alumni Club

25. listopadu
2013

K významnému výročí 60 let od založení VŠE se uskutečnilo v sobotu 23. 11. 2013 výroční setkání IB Alumni Club.

IB Alumni Club organizuje pravidelná shromáždění a networkingové akce pro absolventy programu International Business – Central European Business Realities, což je dvouletý magisterský program vyučovaný v angličtině, navštěvovaný studenty z již více než 40 zemí světa, kteří mají možnost získat takzvané „double degree” (dva diplomy) z Vysoké školy ekonomické a z jedné ze čtyř partnerských univerzit v Evropě.

Tento program byl vytvořen a navržen tak, aby se zabýval specifiky a charakteristickými rysy podnikatelského prostředí střední Evropy reflektující rostoucí trend globalizace. Studentům poskytuje komplexní obchodní vzdělání v hlavních oborech ekonomie, management, finance, marketing a vyjednávání. Studenti mají taktéž možnost splnit část svých studijních povinností na University of Lyon Business & Management School (Francie) nebo University of Applied Science in Mainz (Německo) nebo Management Center Innsbruck (Rakousko) nebo International University Geneva (Švýcarsko) a získat tak diplom (tzv. double degree) jak z VŠE, tak zahraniční univerzity.

Tento rok se zúčastnilo již 4. oficiálního výročního setkání okolo 50 absolventů, profesorů hlavních oborů a hostujících profesorů, kteří se spolu podělili o své nedávné profesní i osobní úspěchy. Je nutné podotknou, že vzhledem k tomu, že IB program má celkově již více než 170 absolventů, kteří žijí a pracují po celém světě, byla účast na této akci vynikající a ilustruje tak výborné vztahy a přátelství mezi všemi absolventy IB programu.